Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Andrzej Niemczyk o PlusLidze Kobiet

Andrzej Niemczyk o PlusLidze Kobiet

Cieszę się, że mamy aż trzy rozgrywające na międzynarodowym poziomie, ale odnoszę wrażenie, że nasza liga wciąż jest zbyt wygodna i nie zmusza do największego wysiłku - mówi Andrzej Niemczyk, były trener kadry siatkarek.

Kto będzie mistrzem Polski?

Andrzej Niemczyk: – Nie powiem nic odkrywczego. Ktoś z trójki: Muszynianka, Bielsko-Biała, Farmutil Piła. Pierwsze dwie drużyny mają najsilniejsze składy, a siatkarki z Piły wsparcie najlepszego trenera. Jerzy Matlak jest szkoleniowcem, który zawsze znajdzie sposób, jak dobrać się do skóry teoretycznie mocniejszym.Może pan wskazać czarnego konia rozgrywek?

Nie ma takiego. Tuż za faworyzowaną trójką powinna się znaleźć Dąbrowa Górnicza, piąty zespół minionego sezonu. Z Magdą Śliwą na rozegraniu może sporo namieszać.

Widzi pan kandydatkę na gwiazdę ligowych rozgrywek?

Mamy coraz więcej dobrych siatkarek, ale gwiazdy światowego formatu jeszcze nie. Wierzę w rozwój talentu Agnieszki Bednarek, cieszę się, że mamy aż trzy rozgrywające na międzynarodowym poziomie, ale odnoszę wrażenie, że nasza liga wciąż jest zbyt wygodna i nie zmusza do największego wysiłku.

* rozmawiał Janusz Pindera (Rzeczpospolita)

źródło: Rzeczpospolita

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved