Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Szwedka na treningu Piasta

Szwedka na treningu Piasta

fot. archiwum

Na treningu Piasta Szczecin pojawiła się nowa zawodniczka. I to ze Szwecji! – Urodziłam się w tym kraju, ale moi rodzice są Polakami. Dlatego mam podwójne obywatelstwo – tłumaczy swój status Katarzyna Dudarenko.

Siatkarscy kibice już ją widzieli w Szczecinie, podczas turnieju PRO KON STAL CUP. Wtedy jednak broniła barw drużyny z Engelholm. – W praktyce mam coraz mniej wspólnego z tym zespołem, ponieważ studiuję w Szczecinie na Pomorskiej Akademii Medycznej. Dlatego moja trenerka zwróciła się z prośbą do Marka Mierzwińskiego, aby ten w każdy czwartek pozwolił mi przychodzić na zajęcia Piasta – dodaje 19-letnia lewoskrzydłowa.

 

Jej transfer do szczecińskiego zespołu póki co nie wchodzi w rachubę. – Kasia musi łączyć grę w siatkówkę z nauką, a to sprawia, że nie może regularnie trenować. Poza tym szukamy zawodniczki nieco innego typu – mówi szkoleniowiec PRO KON STAL Piasta. 

Na treningu Kasia Dudarenko była jednak wyróżniającą się postacią. I to z dwóch powodów: ambicji oraz …pogodnego usposobienia. Praktycznie non stop się uśmiechała. – Dlaczego? Bo gra w siatkówkę sprawia mi ogromną radość – skwitowała krótko Szwedka z polskim paszportem.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved