Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Czy w domu zagrają tak jak ostatnio na wyjazdach?

I liga: Czy w domu zagrają tak jak ostatnio na wyjazdach?

Z trwających kilka dni wojaży po Polsce Rajbud Development GTPS Gorzów przywiózł dwie cenne wygrane. Możliwe, że pierwszoligowca grającego na miarę swoich możliwości zobaczymy również w najbliższą sobotę w hali przy ul. Czereśniowej.

Ostatnie wyjazdowe zdobycze gorzowskiej drużyny to spodziewane 3:0 w lidze z SMS w Spale oraz 3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 25:21) w Pucharze Polski z Pronarem w Hajnówce. Pucharowy sukces cieszy, bo przecież z tym zespołem kilka dni wcześniej przegraliśmy u siebie w starciu pierwszoligowym. Trener Sławomir Gerymski dał szansę rehabilitacji zawodnikom z podstawowego składu, a ci w najlepszy z możliwych sposobów podnieśli morale w drużynie.

Puchar pucharem ale i tak najważniejsze są zwycięstwa w lidze. Na razie tylko raz gorzowianie dopisali sobie komplet punktów, a dwa razy schodzili z boiska jako pokonani. Trudno powiedzieć, czy po wygranej w Hajnówce mogą ogłosić pożądaną zwyżkę formy, bo Pronar – lider I ligi – oszczędzał swoich czołowych graczy i posłał na boisko przeciwko GTPS-owi nawet 16-latka. Ważnym testem aktualnej wartości gorzowskiego zespołu będzie sobotnie starcie z AZS-em PWSZ Nysa (początek spotkania w hali przy ul. Czereśniowej w Gorzowie w sobotę o godz. 17.00). To zawsze był dla lubuskiego zespołu niewygodny rywal, stale grający w czołówce rozgrywek, potrafiący wygrać z każdym. Kibice będą znacznie spokojniejsi o dalsze losy GTPS-u, jeśli przeciwnik tej klasy co nysanie nic z nimi nie ugra.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved