Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS Aluprof Bielsko Biała podejmie Centrostal Bydgoszcz

BKS Aluprof Bielsko Biała podejmie Centrostal Bydgoszcz

fot. archiwum

Ostatnie zawirowania które dotyczyły przejścia Mileny Sadurek i Pauliny Maj do pilskiego Farmutilu, doprowadziły do tego, że ciszej zrobiło się ostatnio wokół bielskiego zespołu... I dobrze.

Sprawa transferu siatkarek została ostatecznie rozstrzygnięta wczoraj popołudniu i obie siatkarki wystąpią w nowych barwach w inauguracyjnej kolejce PlusLigi Kobiet. Natomiast przeobrażony personalnie BKS Aluprof w ligowej premierze podejmie w poniedziałkowy wieczór Centrostal Bydgoszcz. Dla bielszczanek to pierwszy stopień w długiej drodze po mistrzowską koronę. To główny cel bielskiego zespołu w nadchodzącym sezonie. Mówienie o zajęciu medalowej pozycji czy miejscu w finale rozgrywek o Puchar Polski, to tylko próba zdjęcia z zespołu ciążącej presji. Ale taka istnieje, bowiem „od zawsze” w bielskim klubie mierzono w wysokie cele. Nie po to przecież dokonywano zmiany na stanowisku trenera i angażowano tak cenionego fachowca jak Igor Prielożny , aby zaspokoić się wyłącznie medalem z np. brązowego kruszcu. Nie po to dokonano transferów na nienotowaną dotąd w Bielsku-Białej skalę, aby jak to żartobliwie określa Natalia Bamber „grać o piąte miejsce” w odpowiedzi na przynudnawe pytania o cele zespołu.

 

Szansa na powrót na mistrzowski tron jest duża, gdyż po wymianie połowy składu łatwiej zawodniczkom, które grają w BKS Aluprof od dłuższego czasu zapomnieć o traumatycznej końcówce poprzednich rozgrywek. Niemniej jednak łatwo o prymat nie będzie. Aktualny mistrz – Muszynianka, jest jeszcze silniejszy niż był. Skład Farmutilu także stawia pilanki w gronie faworytów do mistrzowskiego tytułu. Za plecami czają się nieobliczalne zespoły z Dąbrowy Górniczej i Białegostoku. W ligowej mozaice z pewnością zaistnieje również zespół znad Brdy. Po degradacji Centrostal został „cudownie ocalony” w szczęśliwych okolicznościach przejmując miejsce w lidze po poznańskim AZS-ie. Tym razem w Bydgoszczy nie popełniono błędów sprzed roku, kiedy dokonano kilku nieprzemyślanych pociągnięć personalnych. Z ławki dowodzi drużyną dobrej klasy szkoleniowiec – Piotr Makowski . Siła zespołu opiera się niezmiennie na dwóch filarach – Ewie Kowalkowskiej i Joannie Kuligowskiej , a za rozegranie odpowiada doświadczona – Monika Smak . Osoby wspomnianych siatkarek niemal gwarantują, że w tym sezonie Centrostal nie będzie plątał się w ogonie tabeli. 

Poniedziałkowy mecz rozpocznie się godzinie 18:30)

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved