Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 3. kolejki Bundesligi

Strefowe podsumowanie 3. kolejki Bundesligi

Dobiegła końca trzecia kolejka niemieckiej ekstraklasy mężczyzn. W dniach 11- 14 października rozegranych zostało sześć meczów, odpoczynek w tym tygodniu przypadł natomiast drużynie SCC Berlin. Na czele tabeli znalazł się Generali Haching z dorobkiem sześciu punktów.

W pierwszym meczu kolejki nie udało się Tytanom z Wuppertalu pokonać zespołu evivo Duren. Gospodarze odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo i z dorobkiem czterech punktów zajmują szóste miejsce w tabeli. Ich przeciwnicy natomiast, plasując się na przedostatniej pozycji, wciąż szukają okazji do zdobycia pierwszych punktów. Stopniowo podnosimy swój poziom gry. Teraz musimy pracować nad tym, żeby osiągnąć pewien stały pułap – skomentował to spotkanie najmłodszy zawodnik w ekipie evivo, Felix Isaak.

evivo Duren – Wuppertal TITANS 3:1

(25:23, 21:25, 28:26, 26:24)

Brakiem jakiejkolwiek porażki mogą pochwalić się zawodnicy Eschenbacheru Eltamnn. W minioną sobotę odnieśli oni trzecie już zwycięstwo, tym razem nad drużyną Netzhoppers, co zagwarantowało im drugie miejsce, a jedyną stratą, jaką odnieśli do tej pory, są dwa przegrane sety. Z kolei A10, po drugiej już porażce, plasują się na miejscu siódmym. Trenera KW optymizm jednak nie opuszcza. Myślę, że jesteśmy w stanie sprawić jeszcze niejedną niespodziankę w tym sezonie. W kontekście ligi może to być tylko zaleta – powiedział po meczu.

SG Eschenbacher Eltmann – A10 Netzhoppers KW 3:1

(28:26, 20:25, 25:23, 25:22)

Zaledwie seta w ostatnim meczu (a zarazem w dotychczasowych rozgrywkach) stracił VFB Friedrichshafen. Na swoim koncie klub ten ma dopiero dwa rozegrane spotkania i z dorobkiem czterech punktów zajmują miejsce nr 4. Ich rywalowi z trzeciej kolejki, TSV Giesen, udało się wygrać dopiero jednego seta, co nie pozwala tej drużynie uplasować się wyżej, niż na jedenastej pozycji. Drugi trener zwycięskiego zespołu, Ulf Quell, zaliczył to spotkanie do wygranych z przesłaniem szkoleniowym: Jesteśmy dopiero na początku drogi, wiele jest jeszcze do zrobienia. Ten mecz udzielił nam wielu wskazówek, nad czym pracować w trakcie treningów – powiedział.

TSV Giesen /Hildesheim – VFB Friedrichshafen 1:3

(21:25, 21:25, 26:24, 16:25)

Żadnego meczu, a nawet seta, nie udało się do tej pory wygrać drużynie Zurich VCO Berlin. Porażka z Moerser SC była ich trzecią przegraną, co za tym idzie – nie trudno domyślić się, które miejsce w tabeli przypada stołecznemu klubowi. Ze sporej ilości błędów i trudności, jakie niesie za sobą poziom bundesligi doskonale zdaje sobie sprawę trener VCO. Każde niedociągnięcie niesie za sobą natychmiastowe skutki. Gra w tej lidze to ogromna różnica w stosunku do Bundesligi 2, gdzie chłopaki w przeszłości zdobywali doświadczenie – podsumował Söhnke Hinz.

Moerser SC – Zurich Team VCO Berlin 3:0

(25:19, 25:18, 25:21)

Chociaż obydwie drużyny mają w swoim dorobku po dwa punkty, dzielą ich dwa miejsca. Zespół z Lipska zajmuje bowiem lokatę dziesiątą, podczas gry ich niedawni przeciwnicy, Bad Durrenberg, plasuje się na miejscu ósmym. Z tego pojedynku to właśnie oni wyszli zwycięsko, a do wygranej potrzebowali jedynie trzech setów. Kluczowy był pierwszy set. Zwycięstwo w drugim było po prostu logiczną konsekwencją – powiedział po meczu trener Michael Merten.

VC Leipzig – VC Bad Durrenberg 0:3

(30:32, 21:25, 26:28)

Ostatni mecz trzeciej kolejki to trzysetowe zwycięstwo aktualnego lidera tabeli- Generali Haching. Pierwszy set, wygrany do 13, był niemal deklasacją, po której drużyna z Rottenburga nie była już w stanie się podnieść i wygrać drugiego z rzędu spotkania. Pozostaje im więc zadowolić się dwoma punktami, które umiejscawiają ich na miejscu dziewiątym. Pierwszy set był naszym najlepszym w tym sezonie. Poza tym nastroje są świetne, co również przynosi wiele radości – stwierdził trener Generali Haching, Mihai Paduretu.

Generali Haching – EnBW TV Rottenburg 3:0

(25:13, 25:21, 25:19)