Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sezon w Żukowie oficjalnie otwarty

Sezon w Żukowie oficjalnie otwarty

fot. archiwum

Albin Bychowski, burmistrz Żukowa otworzył prezentację drużyny siatkarek Gedanii Żukowo, a tym samym zainaugurował sezon PlusLigi Kobiet w hali przy ul. Armii Krajowej. W wypełnionym po brzegi obiekcie przedstawiono zawodniczki.

Następnie rozegrały one pokazowego seta. Były również liczne konkursy z nagrodami.

 

Cieszę się, że mamy drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Życzę wam, abyście czuły się tutaj jak najlepiej. Sobie i kibicom życzę jak najwięcej sukcesów – mówił burmistrz Bychowski . – Dziękujemy za gościnę. Systematycznie zamierzamy rozwijać zespół. W ostatnich latach odnosiliśmy sukcesy w rozgrywkach kadetek i juniorek. Teraz te zawodniczki weszły do ekipy seniorskiej i kwestią czasu jest kiedy i tutaj przyjdą sukcesy. Chcemy grać w Żukowie o jak najwyższe cele z europejskimi pucharami włącznie – podkreślał Zdzisław Stankiewicz , prezes Gedanii SA. 

W uroczystej prezentacji wzięło udział 12 siatkarek, które będą tworzyć trzon Gedanii Żukowo: Elżbieta Skowrońska (kapitan drużyny), Maja Tokarska, Katarzyna Wellna, Małgorzata Łysiak, Natalia Nuszel, Aleksandra Pasznik, Aleksandra Szymańska, Daria Bąkowska, Tamara Kaliszuk, Natalia Ziemcowa, Agata Durajczyk i Paulina Szpak.

 

W pokazowym secie ekipa złożona ze Skowrońskiej, Wellny, Nuszel, Pasznik, Ziemcowej i Durajczyk pokonały pozostałe koleżanki 25:16. Najwięcej punktów zdobyła Kasia Wellna , która punktowała nie tylko w ataku, ale również bezpośrednio z zagrywki.

 

Pomiędzy prezentacją a grą trenerzy Grzegorz Wróbel i Paweł Kramek przeprowadzili liczne konkursy dla młodzieży. Każdy z publiczności mógł poodbijać piłkę z siatkarkami, a w dodatku wygrać nagrody. Dużym powodzeniem cieszyły się przede wszystkim długopisy i breloczki do kluczy przygotowane przez miasto, na których znajduje się nadruk "Gedania Żukowo".

 

Sezon gedanistki rozpoczną od dwóch wyjazdowych kolejek. Po raz pierwszy w historii mecz o mistrzostwo Plus Ligi Kobiet odbędzie się 8 listopada. Rywalem gospodyń będzie Centrostal Bydgoszcz, który pozostał w elicie, mimo zajęcia ostatniego miejsca, gdyż wycofał się AZS AWF Poznań.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved