Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Gładkie zwycięstwo Siatkarza Wieluń

PP: Gładkie zwycięstwo Siatkarza Wieluń

Z bardzo dobrej strony prezentują się w Pucharze polski siatkarze z Wielunia, którzy bez straty seta pokonali MKS MOS Będzin, a tym samym awansowali do kolejnej rundy.

Mecz zaczął się po myśli gości, którzy szybko objęli prowadzenie (3:2, 6:3). Znakomitą grę blokiem zaprezentował Lubiejewski. Po chwili w polu zagrywki pojawił się Bartodziejski i dzięki niemu Wieluń powiększył swoją przewagę aż do 6 punktów (14:8). W tym momencie trener będzińskiego MKS-u wpuścił na parkiet Mateusza Leszczawskiego, który zmienił Dariusza Sygułę. Z bardzo dobrej strony pokazał się Damian Miller, który posłał kilka asów serwisowych i zrobiło się już tylko 15:12. O pierwszy czas w tym spotkaniu zdecydował się poprosić szkoleniowiec gości – Damian Dacewicz. Pod koniec seta na parkiecie pojawił się Mateusz Mędrzyk, który zastąpił Damiana Millera, jednak wielunianie nie oddali prowadzenia i ostatecznie wygrali 25:18.

W drugiej partii na boisku pozostali Mędrzyk i Leszczawski. Od pierwszych minut będzinianie starali się bardziej skoncentrować na grze. Przez dłuższą chwilę trwała wyrównana walka, jednak po asie serwisowym Kasparka o czas poprosił Dacewicz. W grze gości było widać nerwowość, której uległ także Lubiejewski, który zaatakował w antenkę. Po kilku nieudanych atakach MKS-u MOS na tablicy wyników widniał remis 17:17. W tym oto momencie po raz kolejny Kasparek udowodnił, że zagrywka jest jego mocną stroną. Po chwili na parkiecie pojawił się Sarnecki, aby podwyższyć blok. Seta zakończył Zajder, który posłał 2 asy serwisowe w końcówce seta.

W trzeciej odsłonie tego meczu w wyjściowej „szóstce” pojawił się Rafał Legień, który zmienił Gabrycha. Set trzeci to od początku dominacja Siatkarza Wieluń (5:0). O przerwę prosi Semeniuk, jednak nie przynosi to żadnych efektów. Błędy w ataku Mędrzyka oraz Zborowskiego przyczyniły się do prowadzenia gości 12:5. Wtedy na boisku pojawił się Marcin Kantor, który zmienił Mateusza Mędrzyka. Kantor dał dobrą zmianę, ponieważ kilkakrotnie zablokował rywali i pokazał kilka skutecznych ataków. Jednak po chwili w polu zagrywki pojawił się Błoński, który tego świetnie serwował. Po jego zagraniach goście prowadzili już 22:11. Wieluń nie oddał już inicjatywy i wygrał seta trzeciego 25:13 i cały mecz 3:0.

MKS „MOS” Interpromex Będzin – Siatkarz Wieluń 0:3

(18:25, 23:25, 16:25)

Skład:

MKS MOS Interpromex Będzin: Kasparek, Miller, Syguła, Łapuszyński, Zborowski, Gabrych, Potera (libero) oraz Leszczawski, Legień, Mędrzyk, Kantor.