Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł się wzmacnia

Orzeł się wzmacnia

Już po trzech rozegranych kolejkach widać wyraźnie, iż poziom I ligi w tym sezonie jest bardzo wysoki. Bardzo prawdopodobne, że do zespołu Orła Międzyrzecz, który nie rozpoczął tego sezonu zbyt pomyślnie, dołączy dwóch kolejnych graczy z doświadczeniem z PLS.

Klub z Międzyrzecza podjął rozmowy z występującymi obecnie w drugoligowym zespole AZS UAM Poznań, braćmi Lach. Grający na pozycji przyjmującego Michał Lach* ma już za sobą pierwsze treningi z lubuską drużyną. – Z Michałem sprawa jest już niemal pewna. Na początku przyszłego tygodnia dopełnimy niezbędnych formalności i ten gracz będzie mógł oficjalnie dołączyć do zespołu – mówi kierownik drużyny Orła Maciej Nowak.

Jeśli chodzi o starszego z braci, środkowego Przemysława Lacha* sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. – Rozmawiamy z tym siatkarzem. Jeśli uda się załatwić wszystkie sprawy związane z kartą zawodnika to jest szansa, że ten doświadczony środkowy pojedzie już z drużyną na mecz do Będzina. (mecz MKS MOS Będzin – Orzeł Międzyrzecz odbędzie się 25 października – przyp. red.)Czy to oznacza, że klubu powinni sobie szukać jacyś dwaj obecni zawodnicy międzyrzeckiej ekipy? – Na razie nie planujemy żegnać się z żadnym z naszych siatkarzy. – ucina spekulacje kierownik zespołu. Siłą rzeczy jednak w szeregach Orła będzie spory tłok i jeśli dwa planowane transfery dojdą do skutku to jacyś zawodnicy „wypadną” z meczowej dwunastki. Do pełnej dyspozycji po zabiegu kolana nie dojdzie jeszcze przez jakiś czas Michał Jakubczak co odsuwa na dalszy plan wybór, który z przyjmujących nie znajdzie się w meczowym składzie. Zakontraktowanie Michała Lacha pozwoli Krystianowi Pachlińskiemu wrócić do swojej nominalnej pozycji libero, gdzie rywalizuje o miejsce na boisku z Patrykiem Kabzińskim. Jeśli jednak włodarzom klubu udałoby się zakontraktować również Przemysława Lacha, trudny orzech do zgryzienia będzie miał trener Andrzej Stanulewicz, który będzie miał do dyspozycji, aż czterech środkowych i jeden z nich będzie musiał oglądać mecze kolegów z trybun.

*Przemysław Lach – dwudziestodziewięciolatek, środkowy mierzący 198 cm wzrostu. Karierę siatkarską rozpoczął w Pile. Następnie grał m.in. w Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, Gwardii Wrocław i NKS Nysa. Ostatnie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował w swoim macierzystym klubie Jokerze Piła. W poprzednim sezonie pod okiem trenera Sławomira Gerymskiego reprezentował barwy KS Poznań. Zdobywca wicemistrzostwa Polski (1999), dwukrotnie mistrza Polski i Pucharu Polski (2000 i 2001). W 2000 roku reprezentant Polski.

*Michał Lach – dwudziestodwuletni siatkarz grający na pozycji przyjmującego. Podobnie jak brat karierę rozpoczął w Jokerze Piła, z którym w sezonie 2005/2006 występował w Polskiej Lidze Siatkówki. Ma za sobą także sukcesy w siatkówce plażowej. W poprzednim sezonie reprezentował barwy KS Poznań w I lidze mężczyzn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved