Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Bamber: Nigdy nie odmówiłam gry w reprezentacji

Natalia Bamber: Nigdy nie odmówiłam gry w reprezentacji

fot. archiwum

Po znakomitej grze w rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu, drużynie BKS Aluprof Bielsko-Biała nie szło już tak dobrze. Ostatecznie ekipa uplasowała się na "zaledwie" czwartym miejscu. W tym roku ma być inaczej.

sportowebeskidy.pl: – Przygotowania do sezonu były nieco utrudnione, bo kilka siatkarek grało w kadrze. Jak przebiegał okres przygotowawczy i czym różnił się od tego z poprzedniego sezonu?

 

Natalia Bamber:Nie były aż tak utrudnione, bo brakowało tylko trzech dziewczyn, które do ligi przygotowywały się poprzez kadrę. My pracowałyśmy natomiast normalnie i zostały stworzone do tego dobre warunki. Każdy trener jest inny, ma inną myśl i dlatego zawsze są jakieś różnice w przygotowaniach . 

Sporo emocji wiązało się z tym, kto poprowadzi BKS Aluprof w kolejnym sezonie. Co zaskoczyło was w podejściu do treningów szkoleniowca Igora Prielożnego? Mówiło się o metodach zbliżonych do pracy w piłkarskiej reprezentacji Niemiec?

 

Tak jak już mówiłam, każdy trener próbuje przekazać coś innego. Faktycznie są pewne nowości, jak atletyka na stadionie. Może więcej skupiamy się na technice pewnych ruchów – przebieżkach czy wymachach nóg, rąk. Być może te elementy są podobne do tych, które stosował Klinsmann, ale nie znam treningów piłkarskiej reprezentacji Niemiec. Mówiło się o tym dosyć dużo i możliwe, że są jakieś podobieństwa .

 

Trudno używać pojęcia wyjściowa szóstka w przypadku waszego zespołu. Są dwie zawodniczki na każdą pozycję, jest rywalizacja. Jak to wpływa na waszą dyspozycję?

 

Sądzę, że to jest bardzo dobre wyjście, ponieważ trener ma możliwość dokonywania rotacji. To ważne, żeby wiedzieć którą zawodniczkę wprowadzić w danym momencie, na odpowiednią pozycję. Oczywiście jest rywalizacja, ale to taka zdrowa rywalizacja. Sukces jest najważniejszy i może się zdarzyć tak, że przy stanie 24:24 na parkiecie pojawi się zawodniczka „z ławki” i zmieni losy meczu. Wówczas to ona będzie bohaterką. To ważne, a my staramy się wspierać wzajemnie w trudnych chwilach .

 

Czy liga będzie wyjątkowo ciekawa czy raczej nudna? Wielu rozdzieliło już medale?

 

W każdym sezonie są jakieś ciekawe mecze i zaskakujące rozstrzygnięcia. Takim zespołem, który może zamieszać w lidze jest MKS Dąbrowa Górnicza, także Gwardia, którą zawsze cechowała waleczność. Stal Mielec jest też groźna drużyną zwłaszcza na własnym boisku, jest także nieobliczalna ekipa z Białegostoku. Duże znaczenie ma tzw. dyspozycja dnia czy etap w jakim znajdują się poszczególne zespoły. Niektóre zespoły mają puchary, inne tylko rywalizację w lidze więc może być ciekawie. Oczywiście są drużyny mocniejsze kadrowo, które kandydują do medali, ale zawsze jakieś niespodzianki się pojawiają .

 

Rywalizacja w pucharach to także okazja dla was do pokazania się. Czy myślisz o grze w innym kraju np. w Hiszpanii? Zawsze była mowa o Twojej fascynacji Hiszpanią?

 

No tak, ta fascynacja zawsze była i będzie. Czy myślę o grze w lidze hiszpańskiej? Nie wybiegam aż tak daleko do przodu, tylko interesuję się tym, co jest teraz. Gram dla BKS, będziemy walczyć o najwyższe cele i nie myślę o tym, co będzie później .

 

Trudnym tematem jest chyba kwestia Twoich występów w reprezentacji Polski. Wiążesz jeszcze nadzieje z kadrą po niewytłumaczalnym rozstaniu?

 

Takie jest życie. Nie rozpatruję tego pod tym względem, że to koniec mojej reprezentacyjnej przygody. Jeśli ktoś mnie powoła to będzie dobrze, ale nic za wszelką cenę. Czasami to także kwestia szczęścia, że ktoś zauważy i powoła. Zobaczymy, co będzie. Nie pasowałam widocznie do koncepcji trenera Bonitty .

 

Czy na ewentualne powołanie przez nowego trenera nie odmówisz?

 

Nigdy nie odmówiłam gry w reprezentacji. Jeśli tylko zdrowie pozwoli to na pewno powołanie mnie ucieszy, ale na razie za wcześnie, żeby o tym mówić .

 

* więcej w portalu sportowebeskidy.pl

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved