Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Finał PP ponownie w Poznaniu

Finał PP ponownie w Poznaniu

W zeszłym roku finały Pucharu Polski, zarówno kobiet jak i mężczyzn, rozgrywane były w Poznaniu. Organizacja tych turniejów została bardzo dobrze oceniona przez władze związku i najprawdopodobniej także i w tym roku Poznań zorganizuje finały Pucharu Polski.

W stolicy Wielkopolski nie odbędzie się w przyszłym roku turniej World Grand Prix siatkarek, będą za to dwie inne duże imprezy, a mianowicie finały Pucharu Polski siatkarzy i siatkarek.

W ostatnich latach Poznań gościł męską reprezentację w ramach Ligi Światowej. Szanse na choćby jeden mecz tych rozgrywek lub turniej WGP siatkarek przekreśliła planowana na okres wakacyjny modernizacja hali „Arena” przed wrześniowymi mistrzostwami Europy koszykarzy. Dla PZPS zwłaszcza Poznań był dobrym miejscem na przyjęcie siatkarek, ponieważ nasz kraj będzie w przyszłym roku gospodarzem ME w żeńskiej siatkówce. Na liście organizatorów zabrakło Poznania, więc WGP mogłyby cieszyć się dużym zainteresowaniem kibiców. Tych ostatnich można jednak zaprosić na finały PP. – Poznań w siatkarskiej centrali oceniany jest jako dobry organizator imprez siatkarskich. Przychylność władz miasta została potwierdzona podczas wczorajszej rozmowy z dyrektor WKFUM, Ewą Bąk. W tej sytuacji niemal przesądzone jest, że w terminie 14-15 marca odbędzie się w „Arenie” finał PP mężczyzn, a tydzień później finał PP kobiet – poinformował Marek Bykowski, członek zarządu PZPS.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved