Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Białostockie akademiczki rozpoczynają ligę

Białostockie akademiczki rozpoczynają ligę

fot. archiwum

Meczem z wicemistrzem Polski – Farmutilem Piła (sobota, godz. 18 w hali SP 50 przy ul. Pułaskiego) siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok rozpoczną rozgrywki PlusLigi Kobiet w sezonie 2008/2009.

To będzie już trzeci z rzędu start akademiczek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak tym razem powinien być znacznie inny od dwóch poprzednich. Po raz pierwszy bowiem białostocki zespół przygotowywał się do niego normalnie. Nie było żadnych pseudoeksperymentów z kadrą szkoleniową, wcześnie dokonano zmian w kadrze drużyny, zgodnie z planem trenowała ona na zgrupowaniach i rozgrywała mecze kontrolne. Ze zdrowiem zawodniczek było w miarę dobrze, leczyły one jedynie drobne urazy.

 

Kadra drużyny uległa sporej zmianie. Niemniej wydaje się ona mocniejsza od tej z ubiegłego sezonu. W sparingach białostoczanki prezentowały się całkiem dobrze. Tak było m.in. podczas turniejów w Żukowie, Ełku i Białymstoku. Gorzej wypadł udział azetesiaczek w imprezie w Mielcu. Nikt jednak przecież nie ocenia siły zespołu po grach sparingowych. Trzeba zaś ufać trenerowi Dariuszowi Luksowi , który nie ukrywa, że nie interesuje go walka o utrzymanie w PlusLidze Kobiet, a awans do pierwszej ósemki. 

“Na dzień dobry” Pronar Zeto Astwa AZS Białystok będzie gościć Farmutil Piła. O klasie rywalek nie trzeba nikogo przekonywać. Nazwiska Agnieszki Bednarek , Agnieszki Kosmatki , Klaudii Kaczorowskiej , Micheli Teixeiry mówią same za siebie. Trener pilanek Jerzy Matlak wierzy w swoje podopieczne, ale on spokoju w przygotowaniach drużyny do sezonu nie miał. Rzecz w tym, że Farmutil ściągnął do siebie z Bielska-Białej libero Paulinę Maj i reprezentacyjną rozgrywającą Milenę Sadurek oraz z Białegostoku Alenę Hendzel . Wszystkie trzy jednak nie są zatwierdzone do gry. Sprawa dwóch pierwszych znajduje się w sądzie polubownym PZPS. Szkoleniowiec ma cień nadziei, że ten sąd zbierze się jeszcze przed meczem w Białymstoku. Jeśli tak się nie stanie, na libero wyznaczy Brazylijkę Teixeirę. Matlak nie ma zaś wątpliwości, że w sobotnim meczu nie wystąpi Hendzel. Białorusinka ma podpisany z naszym AZS kontrakt do 2012. Za jego skrócenie białostocki klub żąda ekwiwalentu. Według Matlaka – zbyt wysokiego. Liczy on, że po meczu w Białymstoku, bez Hendzel na parkiecie, AZS obniży swoje żądania…

 

Mecz Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – Farmutil Piła rozpocznie sie w sobotę, 18 bm. o godz. 18. Bilety będzie można kupować już od godz. 16.45. Cena wejściówek: 10 i 5 zł (ulgowy); karnetu (na cały sezon zasadniczy i fazę play off) – 100 złotych.

 

Kadra zespołu Pronar Zeto Astwa AZS Białystok:1. Agata Karczmarzewska-Pura
2. Anna Manikowska
3. Marlena Mieszała
4. Katarina Truchanova (Słowacja)
5. Joanna Szeszko
6. Katarzyna Kalinowska
7. Katarzyna Walawender
8. Magdalena Saad
9. Ilona Gierak
10. Dominika Koczorowska
11. Lucie Muhlsteinova (Czechy)
12. Izabela Żebrowska
I trener: Dariusz Luks
II trener: Rafał Prus
Lekarz: Paweł Świątkiewicz
Masażysta: Piotr Bitdorf
Statystyk: Krzysztof Żabiński

źródło: sportowepodlasie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved