Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 2. kolejki francuskiej Pro A mężczyzn

Strefowe podsumowanie 2. kolejki francuskiej Pro A mężczyzn

W drugiej kolejce Pro A mężczyzn obeszło się bez większych niespodzianek. Swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie odnisła ekipa AS Cannes, a znakomitą formą na początku sezonu popisują się gracze Tours.

Obrońcy tytułu, drużyna Paris Volley, w meczu drugiej kolejki zmierzyła się z ekipą Toulouse. Spotkanie miało niezwykle zacięty przebieg i zakończyło się podziałem punktów. Po pierwszym dość łatwo wygranym przez ekipę Toulouse secie (25:18), w kolejnym walka była już większa i zakończyła się wgraną paryżan 26:24. Kolejne dwie partie miały podobny przebieg, ale tym razem triumfowali zawodnicy Toulouse. W piątym secie od samego początku górą byli zawodnicy Toulouse, którzy szybko wypracowali kilkupunktową przewagę, zwyciężając ostatecznie 15:11, a w całym meczu 3:2. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został gracz Paris Volley, Filip Rejlek, który zdobył dla swojej drużyny 25 punktów, przy niemal 72% skuteczności w ataku. O wygranej drużyny Toulouse zadecydowała nieznacznie lepsza gra w bloku i zagrywce.

Toulouse Toac-Tuc – P.U.C. Paris Volley 3:2(18:25, 24:26, 26:24, 25:23, 15:11)


Szybko, łatwo i przyjemnie. Tak dla zawodników Poitiers wyglądał mecz z Rennes Volley 35. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były tylko trzy sety i w każdym z nich przewaga drużyny Poitiers była wyraźna. Największy opór przeciwnicy stawili w trzeciej partii, którą jednak przegrali 21:25. Kluczem do zwycięstwa Poitiers okazała się być zagrywka – 10 asów serwisowych (Ondrej Boula – 5 asów, Jose Miguel – 4) przy zaledwie jednym przeciwników. Dodatkowo zawodnicy Rennes popełniali bardzo dużą liczbę błędów, oddając w ten sposób 26 punktów, czyli jedne set.

Rennes Volley 35 – Stade Poitevin VB Poitiers 0:3

(18:25, 14:25, 21:25)


Także drużyna Montpellier nie miała większych problemów w wywalczeniu 3 punktów w meczu drugiej kolejki. Spotkanie z ekipą Narbonne zakończyło się wygraną 3:1. W pierwszych dwóch partiach pewnie triumfowali zawodnicy Montpellier, zwyciężając do 20 i 21. W kolejnym secie role się odwróciły i z wygranej cieszyli się gracze Narbonne, zwyciężając 25:20. Tym razem nie sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie: jeśli prowadzisz 2:0 i nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3. Pomimo wyrównanej gry w czwartym secie, gracze Narbonne przegrali 23:25, a tym samym w całym meczu 1:3. Ekipa Montpellier, prowadzona przez trenera Arnauda Josseranda, znakomicie spisywała się w ataku (62 punkty, przy ponad 57% skuteczności) oraz w zagrywce (8 punktów). Popełnili jednak bardzo dużo błędów, dostarczając w ten sposób przeciwnikom aż 28 punktów.

Montpellier – UC VB Narbonne Volley 3:1

(25:21, 25:20, 20:25, 25:23)


Udanie rozpoczął sezon beniaminek PRO A, Club Alès en Cevennes Volley-Ball, zwyciężając w meczu pierwszej kolejki. W drugim przyszło się im zmierzyć z ósmą ekipą poprzedniego sezonu, Arago de Sète. Zacięta walka toczyła się w dwóch pierwszych partiach, które zakończyły się dopiero grą na przewagi. W pierwszym secie triumfowali zawodnicy beniaminka, zwyciężając 31:29. W kolejnych trzech górą byli jednak przeciwnicy, zwyciężając do 25, 19 i 18. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Emmanuel Ragondet, który dla Arago de Sète zdobył aż 27 punktów (kolejnym w tej klasyfikacji w drużynie Arago był David Ferguson z dorobkiem 13 oczek). W ekipie Alès najwięcej punktów zdobył Jaromir Kolacny (16).

Alès en Cevennes – Arago De Sete 1:3

(31:29, 25:27, 19:25, 18:25)


Znakomitą formę na początku sezonu prezentują zawodnicy Tours, którzy prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw. W ostatnim meczu pokonali czwartą drużynę poprzedniego sezonu, Tourcoing VB. Ekipa Tours, oparta głównie na młodych zawodnikach, w pierwszych dwóch partiach triumfowała po bardzo wyrównanej walce (w obu partiach 25:23). W trzeciej to jednak gracze Tours od samego początku mieli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca seta, zwyciężając 25:19. O wygranej zadecydowała znakomita gra Tours w bloku. W trzysetowym pojedynku podopieczni trenera Erica N’Gapetha zdobyli tym elementem aż… 17!! punktów. Najwięcej, bo aż 10 bloków, zapisał na swoim koncie Petr Konecny. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Konecny, ale David, zapisując na swoim koncie 18 punktów. W ekipie Tourcoing najlepiej punktującym graczem był Jean-Stéphane Tolar (10 punktów).

Tours Volley-Ball – Tourcoing VB 3:0

(25:23, 25:23, 25:19)


Reprezentacja Francji, w barwach AS Cannes, jak tę zwą drużynę Francuzi, odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując w meczu drugiej kolejki ekipę Beauvais Oise. Faworyci do złotego medalu mistrzostw Francji we wszystkich partiach dominowali na boisku, pewnie zwyciężając w każdym secie, a co za tym idzie w całym meczu. Kluczem do zwycięstwa okazała się być znakomita gra w ataku. Siatkarze AS Cannes zdobyli w ten sposób 45 punktów, przy prawie 53% skuteczności (dla porównani drużyna Beauvais zdobyła w ten sposób 28 punktów przy 37% skuteczności). Loic Geiler, z dorobkiem 16 punktów, został najlepiej punktującym zawodnikiem meczu.

AS Cannes – Beauvais Oise 3:0

(25:21, 25:15, 25:22)


Przed meczem pomiędzy dwunastą drużyną poprzedniego sezonu, Saint-Brieuc, a beniaminkiem ligi, Saint-Quentin, trudno było wskazać faworyta spotkania. Zapowiadała się więc zacięta walka. Niestety dla kibiców, miała ona miejsce jedynie w drugim secie, który zakończył się wygrana Saint-Quentin 34:32. W pozostałych dwóch partiach także triumfowali podopieczni trenera Gabriela Denysa, ale już z znacznie większą przewagą, odpowiednio do 20 i 21. Obydwie drużyny grały na podobnym poziomie we wszystkich elementach, ale o zwycięstwie Saint-Quentin ostatecznie zadecydowała mniejsza liczba błędów własnych (16 przy 20 błędach Saint-Brieuc). Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został z dorobkiem 24 punktów, gracz Saint-Quentin, Mladen Majdak.

Foyer Saint-Quentin – St-Brieuc Côtes 3:0

(25:20, 34:32, 25:21)

Zobacz również:

Tabela i wyniki 2. kolejki Pro A mężczyzn

źródło: inf. własna, lnv.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved