Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Luks: Tworzymy fajną grupę

Dariusz Luks: Tworzymy fajną grupę

fot. archiwum

- Ściągnąć nowe zawodniczki było bardzo trudno, bo Białystok to nie eldorado. Udało nam się zbudować drużynę, którą stać na pozycje od 5. do 8. - mówi Dariusz Luks, trener białostockich siatkarek przed rozpoczynającym się sezonem.

Do zespołu ostatecznie dołączyło sześć nowych siatkarek. Jest pan zadowolony ze zmian w kadrze?

 

Tak. Oczywiście można powiedzieć, że fajnie byłoby pozyskać Glinkę, Świeniewicz, Skorupę czy Dziękiewicz, ale najpierw muszą chcieć tego same zawodniczki. Kilku siatkarek nie udało nam się pozyskać, ponieważ zwyczajnie nie chciały u nas grać, a zmiany musieliśmy też robić z głową, bo nie sztuką jest ściągnąć dziesięć zawodniczek na jedną pozycję . 

Po zmianach kadrowych zespół jest silniejszy?

 

Najważniejsze jest to, że mamy zespół, a z tym w poprzednich latach było różnie. Obecną drużynę stać na zajęcia miejsc od 5. do 8. w lidze, czyli spokojne utrzymanie. Tworzymy fajną grupę poza boiskiem i teraz trzeba przełożyć to na boisko. Na pewno w naszej grze jest jeszcze sporo mankamentów. Lepsze zespoły, jak ten z Muszyny czy Dąbrowy Górniczej, w jednym secie popełniają dwa, trzy własne błędy. My jesteśmy na poziomie słabszych drużyn, które robią po osiem błędów w każdej partii. Ale dziewczyny potrafią grać, chcą pracować i da się to wszystko poprawić .

 

Na początek sezonu macie trudnych rywali. Zmierzycie się kolejno z zespołami z Piły, Kalisza, Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej. Wolałby pan, żeby na początku były teoretycznie łatwiejsze zespoły?

 

Myślę, że układ jest raczej dobry, bo jeszcze się zgrywamy. Potem, jak przyjdą mecze, o których mówiłem wcześniej, które będziemy musieli wygrać, powinno być już dobrze z grą .

 

W ostatnich meczach sparingowych z powodu kontuzji nie grała Karczmarzewska-Pura. Czy w pierwszych spotkaniach w lidze też nie wystąpi?

 

Nie wiem, to wszystko zależy od lekarzy. Agata miała zerwany mięsień brzucha i jeżeli lekarze zadecydują, że może grać na 100 proc., to wpiszę ją do protokołu meczowego .

 

Jej brak to spore osłabienie?

 

Oczywiście, Agata była po to dokupywana, aby stanowiła o sile zespołu. Trudno powiedzieć, że od razu wskoczy do pierwszej szóstki, ale powinna być kluczową postacią w drużynie .

 

Wyjściowy skład na sobotni mecz z ekipą z Piły jest już ustalony?

 

Mamy ograną całą dwunastkę zawodniczek. Czy na przyjęciu zagra, dajmy na to Kaśka Walawender czy Katarina Truchanova, czy Karczmarzewska-Pura, jeszcze zobaczymy .

 

Jak zagrać, aby wygrać w sobotę z Farmutilem?

 

Zatrzymać Kosmatkę, która od lat jest jedną z lepiej punktujących zawodniczek w lidze, Bednarek, czyli najlepszą środkową młodego pokolenia w kraju, i jeszcze kilka innych dziewcząt, a wtedy będzie dobrze. Oczywiście na papierze faworytem są rywalki, ale postaramy się obrać taką taktykę, żeby przyniosła jak najlepszy rezultat .

 

* Więcej w Gazecie Wyborczej Białystok

* Rozmawiał Tomasz Piekarski

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved