Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Hajnówce tak dobrze jeszcze nie było

W Hajnówce tak dobrze jeszcze nie było

Nawet w swoim najlepszym sezonie w pierwszej lidze Pronar Hajnówka wystartował dwa razy gorzej niż teraz. Podlaska drużyna nigdy nie była potentatem tych rozgrywek, a jej główny cel, tak jak w tym roku, stanowiło utrzymanie.

Priorytety się nie zmieniły, ale sytuacja wyjściowa tak, i to diametralnie.

Po raz pierwszy na siatkarskie duże pokoje (salony to są oczywiście w ekstraklasie) hajnowianie zawitali w 2004 roku. Jeszcze jako Moderator, również zaczęli sezon dobrze, choć jakże daleko im do obecnego osiągnięcia. Na inaugurację pokonali bardzo silny wówczas BBTS Bielsko-Biała 3:2. Potem ulegli w Radomiu Jadarowi 2:3 i u siebie wrocławskiej Gwardii 0:3. Terminarz na początku był równie niewdzięczny jak teraz – efekt znacznie gorszy.Rok później, już pod nową nazwą, siatkarze przegrali ze Skrą II Bełchatów 0:3 (u siebie) i Avią Świdnik 2:3 (na wyjeździe). W trzecim spotkaniu pokonali w Hajnówce Olimpię Sulęcin 3:1. Dwa pierwsze mecze rozdzieliła kolejka, w której zespół Pronaru pauzował. To był najlepszy sezon Pronaru, bo drużyna otarła się o fazę play off. Może wiosną 2009 roku na apetycie się nie skończy i skonsumuje najsmaczniejszą siatkarską potrawę?

Słaby start w Hajnówce przeżyto w roku 2006. Po zwycięstwie 3:1 w Bielsku-Białej, przyszły porażki po 0:3 u siebie z Bzurą Ozorków i w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie już gorzowską barierę pokonali, dopiero po raz drugi w historii.

Co zrobić, by początek dał długotrwały efekt, nie tylko wymierny w postaci punktów? Odpowiada trener Paweł Blomberg: – Nie można zespołu zagłaskać po sukcesach. A jak przyjdzie porażka, nie krzyczeć nagle: „co się stało, przegrali!”

To, że w końcu przegramy, jest nieuniknione. Odpukać, oby jak najpóźniej – dodaje Michał Jaskulski.

źródło: wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved