Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet startuje

PlusLiga Kobiet startuje

fot. archiwum

Gdy telewizja Polsat "wchodziła" w ligową siatkówkę żeńską, złośliwi twierdzili, że to zły pomysł i się nie uda. Dziś wartość medialna osiągnęła taki poziom, że niektórzy widzą już szansę przegonienia rozgrywek męskich. Kobieca ekstraklasa rozpoczyna w sobotę nowy sezon.

Trzy lata temu do rozgrywek zespołów kobiecych włączyła się spółka Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej. Ówczesna wartość rozgrywek oceniana była na 2,5 miliona złotych. Dziś ta suma wynosi ponad… 53 miliony.

 

Wliczając godziny transmisji także z ligi męskiej i reprezentacji narodowej jesteśmy dziś na pierwszym miejscu pod względem oglądalności przed piłką nożną – mówił wczoraj na konferencji inaugurującej sezon Jacek Kasprzyk , dyrektor PlusLigi Kobiet. 

Taki wzrost wartości nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów i Polsatu. W tym roku umowę jako główny sponsor ligi podpisała firma Polkomtel (do 2013 roku), której marka Plus jest związana z polską siatkówką już od wielu lat. Warto jednak pamiętać, że początki ligi (wówczas Ligi Siatkówki Kobiet) są związane z Blachami Pruszyński – firmą, która pozostała wśród głównych sponsorów, obok Alfastaru, Aluprof, Arvalu i Lenovo (dostarczył klubom laptopy i programy statystyczne).

 

Dążymy do absolutnej profesjonalizacji – mówi Artur Popko, prezes PLPS. Najważniejsze dla nas jest, że same kluby tego chcą i nie musimy nikogo "gonić". Mam nadzieję, że nie zmarnujemy tego i pójdziemy tą samą drogą, co liga męska.

 

Mówimy o fajnym produkcie, który chcą oglądać kibice, którym interesuje się telewizja – dodawał Mirosław Przedpełski , prezes PZPS. Cieszę się z tego, bo widać jak liga żeńska się rozwija i może przegoni za jakiś czas ligę męską. Myślę, że będzie wysoki poziom sportowy rozgrywek, co w perspektywie przyszłorocznych mistrzostw Europy w naszym kraju odbije się dobrym wynikiem.

 

Czy zagrożeniem dla lig nie będzie podobnie jak w koszykówce rozdmuchanie medialnego balona, brak jednolitego szkolenia na poziomie podstawowym czy zwiększanie liczby graczy zagranicznych?

 

Szkolenie to faktycznie problemem, który musi być rozwiązany, ale to głównie rola PZPS – wyjaśnia prezes Popko. Zresztą mądre kluby potrafią prowadzić grupy młodzieżowe, problem pojawia się w wieku 19-21 lat, ale to złożone kwestie. My z pewnością nie poddamy się presji działaczy, jeśli trakowa by była, żeby zwiększać liczbę zawodników zagranicznych. Będzie ich trzech, tak jak dziś.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved