Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowi siatkarze na treningu Jadaru

Nowi siatkarze na treningu Jadaru

Dwóch kubańskich siatkarzy rozpocznie we wtorek testy w Jadarze Radom. Oprócz Sirianisa Mendeza Hernandeza, do Radomia przyjedzie Maikel Salas Moreno. Ewentualne kontrakty podpisane zostaną po sprawdzeniu zawodników.

Salas Moreno jest już w Polsce – poinformował portal SportRadom.pl Dominik Kwapisiewicz. – Wkrótce na warszawskim Okęciu wylądować ma samolot z Hernandezem. Kierownik drużyny Jadaru przed przyjazdem do Radomia zawitać ma do Polskiego Związku Piłki Siatkowej by uzyskać wszelkie zezwolenia na grę Hernandeza.

Maikel Salas Moreno, to były reprezentant Kuby. Grał między innymi w spotkaniach Ligi Światowej w sezonie 2004. Ma 27 lat i 192 centymetry wzrostu. W ostatnim sezonie występował na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Podobnie jak przyjmujący, Sirainis Mendez Hernandez, wyjechał z rodzinnej Kuby. Obaj nie podpisali jeszcze kontraktów z radomskim klubem. Przed tygodniem wydawało się, że Sirianis ma pewne miejsce w ekipie Jadaru. Obecnie prezes tonuje nastroje.O obydwu zawodnikach słyszeliśmy wiele dobrego, ale nie chcemy ich „brać w ciemno”, dlatego najpierw trener oceni ich grę – wyjaśnia Tadeusz Kupidura, właściciel Jadaru. Chcemy się wzmocnić, ale nie ma pośpiechu. Jeśli nie będziemy zadowoleni z Kubańczyków, będziemy szukać dalej.

Powodem takiego podejścia właściciela drużyny do nowych zawodników może być kilkakrotnie przekładana data przyjazdu. Początkowo Sirianis miał zagrać już w pierwszym meczu z Olsztynem, obecnie nie wiadomo, czy wystąpi w najbliższym, piątkowym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem.

Nie chcemy powielać starych błędów, dlatego najpierw chcemy zobaczyć obydwu siatkarzy. Tak naprawdę opieramy się tylko na opiniach innych ludzi, a nie mamy kilku podstawowych informacji, jak na przykład aktualna waga ciała, które pozwoliłyby ocenić ich formę. Poza tym nasze obawy budzi przekładanie przyjazdu – dodaje Kupidura.

Obaj Kubańczycy mają zjawić się w Radomiu we wtorek i po południu w hali MOSiR trenować z zespołem Jadaru.

źródło: echodnia.eu, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved