Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwa spotkania ligowe bez Antigi

Dwa spotkania ligowe bez Antigi

Dla sympatyków mistrza Polski mamy dwie wiadomości: dobrą, że kontuzja Stephane Antigi nie jest tak poważna, jak się obawiano; zła jest taka, że konieczna będzie artroskopia kolana i kilkutygodniowa przerwa w grze.

Francuski przyjmujący jest pierwszym pechowcem w nowym sezonie. W premierowym secie spotkania z Treflem w Gdańsku tak nieszczęśliwie stanął po wyskoku, że doznał urazu kolana. Nie dotrwał nawet do końca partii. Okazało się, że w poniedziałek miał kłopot z wyprostowaniem nogi. Pierwsze badanie rezonansem magnetycznym wykluczyło to, czego najbardziej się w Skrze obawiano, a więc naderwanie więzadeł. Wczoraj pojechał do warszawskiej kliniki na kolejne badania. – Potwierdziły one to, że więzadła są w dobrym stanie. To dobra wiadomość – mówi Konrad Piechocki, prezes klubu. Według niego uszkodzeniu uległa chrząstka w kolanie, co uniemożliwia całkowite jego wyprostowanie. – W środę znów zrobiony będzie rezonans. Chce, żeby jak najszybciej doszło do zabiegu, także w Warszawie – dodaje Piechocki.

Zdaniem lekarzy, Antiga powinien wróci na boisko za dwa, trzy tygodnie. A więc będzie w stanie zagrać w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z niemieckim VfB Friedrichshafen, zaplanowanym na 5 listopada. Zabraknie go jednak w spotkaniach ligowych z AZS Częstochowa (w sobotę o godz. 15) i AZS Olsztyn. Na szczęście w kadrze Skry jest jeszcze trzech wysokiej klasy przyjmujących, a więc Dawid Murek, Michał Bąkiewicz i Bartosz Kurek.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved