Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 1. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Strefowe podsumowanie 1. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Mecze 1. kolejki były bardzo ciekawe. Największą niespodzianką jest porażka Asystelu Novara z Florens Grotte 1:3. Najlepszą zawodniczką kolejki została Katarzyna Skowrońska-Dolata. Pozostałe Polki grały w ten weekend z różnym szczęściem.

Anna Podolec nie wyszła w pierwszym składzie Asystelu Novara, pojawiała się na boisku jedynie na chwilkę. Nie zdobyła żadnego punktu. Najlepiej zaprezentowała się Anna Margareta Kozuch, która zapisała na swoim koncie 23 punkty i w dużej mierze, dzięki niej zespól z Novary wygrał II seta. Jednak Asystel musiał uznać wyższość gości. W zespole Florens Castellana Grotte znakomicie zagrały Soninha (21 pkt) i Annamaria Quaranta.

Scavolini Pesaro pokonało 3:1 Riso Scotti Pavia w dużej mierze dzięki Katarzynie Skowrońskiej, która zdobyła 28 punktów i została najlepszą zawodniczką kolejki. Polka zanotowała jednego asa serwisowego i miała 66% skuteczności w ataku. Pierwszy i czwarty set od początku do końca był pod dyktando Scavolini (wygrana kolejno do 16 i 15).

Niezwykle ciężki bój musiał stoczyć zespół Doroty Świeniewicz Tena Santeramo, który odniósł cenne zwycięstwo po tie-breaku z Desparem Perugia. Dwa sety kończyły się na przewagi 27:25. Polka zdobyła 14 punktów, a po meczu powiedziała: – Nasz zespół jest takim pociągiem z uśmiechem. Nawet najmłodsze Imma Sirressi i Victoria Orsi Toth pokazały swój charakter, a jednocześnie posiadają szeroki margines poprawy, tak jak cały zespół. Powiedziałam, że możemy zdobyć punkty w tym meczu, wystarczyło tylko w to uwierzyć. Zrobiłyśmy to i zeszłyśmy z boiska z zasłużonym zwycięstwem.

Tie-breakiem zakończył się również mecz pomiędzy Minetti Vicenza a Monte Schiavo Banca Marche Jesi. Sety były wyrównane, dopiero w końcówkach rozstrzygało się zwycięstwo. Wyjątkiem była piąta partia, w której Monte Schiavo rozgromiło gospodynie 15:5.

Foppapedretti Bergamo bez najmniejszych problemów pokonało Zoppas Conegliano. W drużynie Foppapedretti miała okazję zaprezentować się polska rozgrywająca Katarzyna Gujska, wchodziła na zmiany.