Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zwycięstwo ekipy Sebastiana Świderskiego

Serie A: Zwycięstwo ekipy Sebastiana Świderskiego

Drużyna Sebastiana Świderskiego kontynuuje zwycięską passę. Tym razem bez straty seta pokonała zespół Vibo Valentia. Macerata przystąpiła do spotkania z Igorem Omrcenem, pauzującym ostatnio z powodu kontuzji.

Zespół Vibo Valentia nie należy do potentatów Serie A, jednak w tym sezonie wzmocnił się m. in. atakującym Ventceslavem Simeonovem, pozyskanym z Copra Piacenza, w jej szeregi powrócił także wenezuelski przyjmujący Luis Diaz, który spędził ubiegły rok w Antonveneta Padova.

Początek spotkania był korzystny dla gospodarzy. Szybko osiągnęli dwupunktową przewagę, która utrzymywała się przez dłuższą chwilę. Przed drugą przerwą techniczną Macerata punkt po punkcie odrabiała straty i na przerwę schodziła już prowadząc 16:14. Wydawało się, że set będzie przebiegał do końca pod kontrolą gości, gdyż po przerwie systematycznie zaczęli powiększać przewagę. Prowadzili już 22:17, m.in. dzięki skutecznej grze blokiem Vermiglio. Chwilę potem tym samym zrewanżował się Elvis Contreras, a kiedy Martin Lebl posłał ze środka piłkę w aut, przewaga stopniała do jednego punktu. Trener De Giorgi zmuszony był wziąć czas dla swojej drużyny. Chwilę potem Matteo Martino skutecznym atakiem skończył pierwszą partię.

Set drugi, na szczęście dla kibiców Maceraty, dostarczył już nieco mniej emocji. Wprawdzie do pierwszej przerwy technicznej utrzymywał się wyrównany wynik, ale od tego momentu drużyna Sebastiana Świderskiego akcja po akcji zaczęła wypracowywać przewagę. Początkowo trzypunktową, ale tuż przed drugą przerwą techniczną punktowymi blokami popisali się kolejno Podrascanin i Omrcen, i mając pięciopunktową przewagę (16:11) drużyna Lube mogła spokojnie prowadzić swoją grę do końca seta. Powiększyła ją nawet, blokując pod koniec seta Diaza i bez problemu zwyciężyła w tej partii różnicą sześciu punktów.

Trzeci set miał początkowo wyrównany przebieg. Valerio Vermiglio umiejętnie rozdzielał piłki pomiędzy wszystkich swoich atakujących, po stronie rywala często punktował Diaz. Maceracie udało się wreszcie odskoczyć na 2-3 punkty przed drugą przerwą techniczną. Wprawdzie dzięki skutecznej grze blokiem Valentii udało się na chwilę zmniejszyć przewagę do jednego punktu, jednak po czasie wziętym przez trenera De Giorgi przy stanie 19:18 Macerata szybko zrewanżowała się także punktowym blokiem, za chwilę asa serwisowego wykonał Marko Podrascanin, a ładną kontrę skończył Sebastian Świderski – i Macerata znów prowadziła czterema oczkami. Goście nie oddali już prowadzenia, a w końcówce Świderski popisał się kolejnymi dwoma atakami, kończąc spotkanie swoim firmowym zagraniem z szóstej strefy.

Dzięki temu zwycięstwu Lube Banca Macerata po trzech kolejkach wyszła na prowadzenie w tabeli Serie A.

Sebastian Świderski rozegrał świetne spotkanie, o czym świadczy nie tylko najwyższa zdobycz punktowa spośród obu drużyn (15 pkt.), ale także bardzo dobre statystyki: 70% skuteczności w ataku (14/20 skończonych ataków), 67% pozytywnego przyjęcia, 56% perfekcyjnego), do tego 1 pkt. zdobyty blokiem.

MVP spotkania wybrano rozgrywającego Maceraty Valerio Vermiglio.

Tonno Valentia – Lube Banca Macerata 0:3

(23:25, 19:25, 21:25)

Valentia: Contreras (8), Cozzi (5), Vieira (2), Diaz (11), Simeonov (8), Barone (5) oraz Cicola (libero), Ditlevsen, Sammelvuo (1), Shumov (4), Bozidis (1)

Lube: Vermiglio (1), Świderski (15), Martino (11), Lebl (6), Podrascanin (7), Omrcen (13) oraz Corsano (libero), Monopoli, Bartoletti