Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marko Samardzić nowym libero Trefla

Marko Samardzić nowym libero Trefla

Kolejna gwiazda w Treflu Gdańsk! Siatkarzem beniaminka PlusLigi będzie Marko Samardzić, libero reprezentacji Serbii, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W magazynie leżą też nowe stroje, które czekają tylko na logo sponsora tytularnego.

Już za kilka dni z wizytą do Gdańska przyjedzie zawodnik reprezentacji narodowej Serbii Marko Samardzić. Póki co celem jego przyjazdu są odwiedziny przyjaciela, a zawodnika gdańskiej drużyny, Bojana Janica. Marko Samardzić jest zainteresowany grą w zespole Trefla Gdańsk i korzystając z jego obecności w Gdańsku Zarząd Trefla Piłki Siatkowej SA, zamierza przeprowadzić rozmowy na temat jego ewentualnej przyszłości w naszym klubie.

Siatkarze Trefla od początku przygotowań do sezonu mają kłopoty na pozycji libero. – Początkowo wydawało się, że będzie nim Wojciech Serafin, ale jego miejsce jest na pozycji przyjmującego. Zresztą dobrze grał na niej ze Skrą. W okresie przygotowań jako libero próbowaliśmy niemal wszystkich graczy, żartowaliśmy, że niedługo sprawdzimy nawet środkowych – mówi dyrektor Trefla Wojciech Kubicki.Skończyło się na tym, że w inauguracyjnym meczu ze Skrą Bełchatów jako libero zagrał ściągnięty awaryjnie Rosjanin Dmitrij Skorij. I zagrał dobrze. – Zawsze znajdzie się element, który można poprawić, np. niektóre piłki można było zagrywać wyżej, ale to były dobre zawody w jego wykonaniu – przyznaje trener Trefla Wojciech Kasza. – Zwłaszcza że Skorij trenuje z nami dopiero od dwóch tygodni, a w poprzednim sezonie grał na przyjęciu z atakiem.

Siatkarze Trefla przegrali z mistrzem Polski 1:3, ale wstydu nie było. – Żałuję tylko, że nie udało się wygrać jeszcze jednego seta i tym samym zdobyć punktu. Zwłaszcza że była na to szansa – mówi Kasza.

Mimo dobrej gry w meczu z mocarzem ligi władze klubu nie zamierzały czekać i już dziś w Gdańsku ma się pojawić Samardzić. Jego transfer to spora niespodzianka, kolejna w wykonaniu Trefla. To już czwarta gwiazda siatkówki zatrudniona przez beniaminka z Gdańska. Wcześniej kontrakty z Treflem podpisali Łukasz Kadziewicz, Bojan Janić i Bruno Zanuto, który obecnie jest kontuzjowany i do gry wróci dopiero w styczniu.

Samardzić jest podstawowym libero reprezentacji Serbii. Grał na igrzyskach w Pekinie, gdzie Serbowie przegrali w ćwierćfinale z USA. Już wcześniej mówiło się o tym, że może trafić do Polski, ale do AZS Olsztyn.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tego gracza? Bo jest dobry – tłumaczy krótko Kubicki. A skąd Trefl wziął pieniądze na kontrakt kolejnej gwiazdy? Budżet klubu wynosi 5 mln zł, a tylko kontrakty Kadziewicza, Janicia i Zanuto pochłaniają ok. 40 proc. tej sumy. – Uznaliśmy, że warto wysupłać środki na tego gracza, zwłaszcza że potrzebujemy siatkarza na pozycję libero. Poza tym Samardzić nie był drogi, a w negocjacjach z nim pomógł nam jego kolega i nasz siatkarz, czyli Janić – tłumaczy dyrektor Trefla.

W ramach oszczędności gdańszczanie na inaugurację Plus Ligi zaprezentowali się w strojach z… I ligi. – Jakieś sprane te koszulki – kręcili głowami kibice. Kontrast był wyraźny zwłaszcza wobec trykotów Skry, które przypominały kolorową tablicę reklamową. – Można na koszulkach umieszczać wielu sponsorów lub tylko tego strategicznego, na co się zdecydowaliśmy. Negocjujemy z kilkoma kandydatami – dodaje prezes Wierzbicki.

Autor tekstu: Grzegorz Kubicki, Gazeta Wyborcza Trójmiasto

źródło: gazeta.pl, Przegląd Sportowy, siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved