Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Orzeł poznał smak wygranej

I liga: Orzeł poznał smak wygranej

Międzyrzeczanie odnieśli pierwsze w nowym sezonie zwycięstwo. W sobotę, po trwającym godzinę i 35 minut boju, Orzeł wywiózł komplet punktów z Jaworzna.

Pogrzeb biskupa sosnowieckiego i panująca w regionie żałoba sprawiły, że trybuny hali w Jaworznie świeciły pustkami. W tej specyficznej atmosferze lepiej czuli się początkowo gospodarze, którzy w pierwszym secie dosłownie zmietli rywali z parkietu.

W głowach wciąż mieliśmy porażki w dwóch inauguracyjnych kolejkach – przyznał po spotkaniu trener Orła Andrzej Stanulewicz. – Gdy przestaliśmy o nich myśleć i zaczęliśmy grać na swoim poziomie, pojedynek całkowicie zmienił swe oblicze.

Druga partia była… odwrotnością pierwszej. Międzyrzeczanie dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki i pewnie wygrali do 18. Potem poszli za ciosem. W trzeciej odsłonie stale prowadzili różnicą co najmniej trzech oczek. W czwartej, błyskawicznie obejmując prowadzenie 12:4, wybili przeciwnikom z głowy myśli o doprowadzeniu do tie breaka.

Wyłączając pierwszego seta, nasza skuteczność w przyjęciu sięgała 80, w ataku 75 procent – dodał Stanulewicz. – Nie zawodził też blok, punktując w przełomowych momentach meczu. Z takimi statystykami grzechem byłoby oddać rywalom choć jeden punkt.

MCKiS Jaworzno – Orzeł Międzyrzecz 1:3

(25:17, 18:25, 21:25, 21:25)

Składy:

MCKiS: Kaźmierski, Syguła, Kamuda, Szypiński, Wilk, Nowak, Kostecki (libero) oraz Antosik, Deszcz i Szopa

MOW ORZEŁ AZS AWF: Fijałek, Kordysz, Hunek, Hajbowicz, Mróz, Jarząbski, Kabziński (libero) oraz Janas i Kucharski