Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz

Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz

- Cieszymy się ze zwycięstwa, które nie przyszło nam łatwo – powiedział na konferencji prasowej kapitan Jastrzębskiego Węgla, Robert Prygiel, po wygranym meczu z Delectą.

Krzysztof Janczak (kapitan Delecty Bydgoszcz): Gratuluję drużynie przeciwnej. Dzisiejsze spotkanie stało na niezłym poziomie. Pierwszego seta udało nam się szczęśliwie wygrać. Mamy doświadczoną drużynę, wytrzymaliśmy zarówno psychicznie jak i fizycznie walkę w secie otwarcia. Wysoki wynik mówi sam za siebie. W drugiej partii zamiast przycisnąć przeciwnika gdy mieliśmy taką możliwość, to pozwoliliśmy im grać. Dwie nieskończone akcje w początkowej fazie seta sprawiły, że to nasi rywale odnaleźli swój rytm gry. Naciskali nas, do tego dołożyli mocną zagrywkę, która uniemożliwiała nam rozegranie pierwszego tempa. To automatycznie przekładało się na podwójny blok na skrzydle. Nasi rywale byli dobrze dysponowani również w obronie, co wiązało się z udanymi akcjami w kontrataku. Uważam, że siatkarze Jastrzębskiego Węgla byli w dniu dzisiejszym lepsi i zasłużenie wygrali to spotkanie. My walczyliśmy do końca, ale nam się nie udało. Był to nasz pierwszy mecz na wyjeździe i tak to czasem jest, że nie wychodzi.

Robert Prygiel (kapitan Jastrzębskiego Węgla): Dziękuję za gratulacje. Cieszymy się ze zwycięstwa, które nie przyszło nam łatwo. Drużyna Delecty udowodniła, że jest dobrą drużyną. Wiele krzywdy wyrządzili nam dzisiaj zagrywką, jest to niewątpliwie ich atut. Obawialiśmy się trochę tego spotkania, bo jak wiadomo to nasz pierwszy mecz w sezonie, a z nim wiążą się zawsze jakieś nerwy. Na szczęście wygraliśmy i zdobyliśmy trzy punkty. W imieniu drużyny, dzisiejsze zwycięstwo chcemy zadedykować naszemu nieobecnemu dzisiaj scoutowi, który dzisiaj się ożenił.Rostislav Chudik (trener Delecty Bydgoszcz): Gratulacje dla Jastrzębia. Drużyna ta dysponuje dobrymi zawodnikami i zazdroszczę im ławki rezerwowych. Ja osobiście jestem zadowolony z pracy jaką wykonali moi zawodnicy. W zespole mam wielu młodych siatkarzy, którzy wychodząc w trudnym momencie poradzili sobie. W dwóch pierwszych setach, zaryzykowaliśmy zagrywką i to się opłaciło. W kolejnych regulowaliśmy tempo serwisu, ale przeciwnik radził sobie z tą sytuacją bardzo dobrze. By utrzymać się w PlusLidze trzeba grać chociażby tak jak dzisiaj w trzech pierwszych partiach. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jeśli będziemy tak grać, to jakieś punkty na pewno uzbieramy.

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego Węgla): Doświadczenie uczy, że pierwszy mecz w sezonie jest zawsze trudny. Zawodnicy są zdenerwowani, co przekłada się na cały zespół. Jest to normalne. Mamy nowy zespół, a każdy z zawodników chciał pokazać, że ciężko trenował w sezonie przygotowawczym. Początek meczu był dla nas bardzo trudny. Rywale zagrali kapitalnie w zagrywce, serwując 3 asy w pierwszym secie. Wiele piłek obronili i zamienili na punkty w kontrataku. Dla nas był to dobry moment, by przetestować swoje nerwy. Najważniejsze to grać cierpliwie i nie przejmować się błędami popełnionymi na początku. W drugim secie podeszliśmy do naszej gry zupełnie inaczej i sytuacja na boisku się poprawiła. Mecz nie był łatwy, ale znaleźliśmy swój rytm gry i było nam łatwiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved