Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Wśród kobiet w Dubaju najlepsze Amerykanki

WT: Wśród kobiet w Dubaju najlepsze Amerykanki

W niedzielny wieczór złoty medal turnieju z cyklu World Tour w Dubaju sięgnęła amerykańska para siatkarek Branagh/Walsh. W finale Amerykanki pokonały swoje rodaczki Ross/Boss. Brązowy medal zdobyły Brazylijki Maria Clara/Carol.

Zaledwie 46 minut potrzebowały Nicole Branagh i Kerri Walsh by stanąć na najwyższym stopniu podium w Dubaju. Swoje koleżanki z narodowej kadry Stanów Zjednoczonych pokonały w dwóch setach. Choć wydawałoby się, że spotkanie było łatwe i szybkie, to jednak każda z partii była bardzo wyrównana. Złote medalistki za zwycięstwo zainkasowały 28.000 dolarów. Para przegrana sięgnęła po 19.500 dolarów.

Dla Kerri Walsh złoto zdobyte w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest trzydziestym ósmym w karierze. Większość tytułów amerykańska siatkarska wywalczyła ze swoją dotychczasową partnerką Misty May–Treanor, która do nie przybyła do Dubaju ze względu na operację po kontuzji, jakiej nabawiła się podczas udziału w amerykańskiej edycji programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”. Walsh i Misty May razem sięgnęły po trzydzieści pięć złotych medali w zawodach FIVB World Tour.Dobrze jest kończyć sezon zdobywając złoty medal podczas, gdy miało się też okazję zagrać z Kerri – mówiła po spotkaniu Nicole Branagh. – Z każdym następnym meczem czułam, że jesteśmy coraz silniejsze jako zespół. W dzisiejszym finale spotkały się dwie wysokie i grające bardzo fizyczną siatkówkę. Zagrałyśmy naszą grę w odpowiednim czasie – dodała Amerykanka.

Finał:

Branagh/Walsh – Ross/Boss 2:0

(21:18, 21:19)

W meczu o brązowy medal rozstawiona z numerem drugim brazylijska para Maria Clara/Carol pokonała po niespełna godzinnym spotkaniu austriacką parę sióstr Schwaiger 2:1. Brazylijki za najniższy stopień podium uzyskały 14.500 dolarów, natomiast czwarta drużyna World Tour w Dubaju otrzymała 10.500 dolarów.

Mecz o 3. miejsce:

Maria Clara/Carol – Schwaiger-Schwaiger 2:1

(20:22, 21:18, 15:7)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved