Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Dubaj: Triumfowali Holendrzy Nummerdor i Schuil

WT Dubaj: Triumfowali Holendrzy Nummerdor i Schuil

Siatkarze z Holandii Reinder Nummerdor i Richard Schiul wygrali turniej z cyklu Swatch FIVB World Tour, rozgrywany w Dubaju. W finale pokonali 2:1 parę z Niemiec - Jonas Reckermann/ Mischa Urbatzka.

Mecz finałowy doskonale rozpoczęli siatkarze z Niemiec, którzy w rundzie głównej pokonali m.in. polską parę Fijałek/Prudel. Skuteczna gra szybko dała im wysokie prowadzenie, a ostatecznie wygraną 21:12. W drugim secie panowanie nad przebiegiem gry odzyskali Reinder Nummerdor i Richard Schiul. Wprawdzie ich zwycięstwo już nie było tak imponujące, ale za to doprowadzili do tie-breaka. W nim wszystko było możliwe. Wieloletnie doświadczenie Holendrów oraz sprzyjające szczęście dały im wygraną 15:10, a w całym meczu 2:1.

Reinder Nummerdor został wybrany także MVP turnieju w Dubaju. – Wciąż czujemy niedosyt po Igrzyskach – powiedział. – Ale kończymy sezon z dobrymi europejskimi wynikami w Wielkiej Brytanii i Rosji, mistrzostwem Holandii i teraz z medalem FIVB w Dubaju.Reckermann/Urbatzka – Nummerdor/Schuil 1:2

(21:12, 16:21, 10:15)

W meczu o trzecie miejsce zagrali faworyci turnieju – Brazylijczycy Harley i Pedro. Ich rywalami byli bracia z Francji – Kevin i Andy Cès. Wszystkie z trzech setów były niezwykle wyrównane, a o zwycięzcach decydowały końcowe piłki. W tie-breaku również nie brakowało emocji i nerwów, ale faworyci nie zawiedli i wygrali do 13.

Cès/Cès – Harley/Pedro 1:2

(18:21, 21:19, 13:15)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved