Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 3. kolejki rozgrywek MEVZA

Strefowe podsumowanie 3. kolejki rozgrywek MEVZA

Dwa z trzech spotkań 3. kolejki rozgrywek MEVZA mężczyzn zakończyły się w tie-breaku. W rozgrywkach kobiet tylko w jednym meczu o wyniku zadecydował piąty set. Pierwsze spotkanie rozegrały wicemistrzynie z Austrii.

Najwięcej emocji wzbudził mecz, który został rozegrany w Innsbrucku. W tym austriackim mieście spotkały się dwie najlepsze w zeszłym sezonie drużyny: mistrz Ach Volley oraz wicemistrz Hypo Tirol. Również tym razem lepsi okazali się Słoweńcy. Zwycięstwo jednak nie przyszło im łatwo. Wszystkie sety tego spotkania kończyły się niewielką różnicą punktów; jedynie w tie-breaku przewaga gości była większa – 6 punktów. Trzecie zwycięstwo siatkarzy z Ach Volley oraz porażka Salonit Anhovo w meczu z Aon hotVolleys Wiedeń spowodowały, że mistrz objął prowadzenie w tabeli.

Hypo Tirol (AUT) – Ach Volley (SLO) 2:3(25:21, 25:23, 21:25, 23:25, 9:15)

Oba zespoły, które zagrały w Prevelje, miały na swoim koncie po jednej przegranej do zera. Mecz więc był dla nich bardzo ważny, bo decydował o zdobyciu pierwszych punktów po wygranej. W pierwszym secie lepsi byli Węgrzy. Kolejne odsłony rozstrzygnęli jednak na swoją korzyść gospodarze. Szczególnie wyraźną przewagę mieli w secie ostatnim, pokonali przeciwnika do 14.

Posojilnica Aich/Dob (AUT) – Kometa Kaposvar (HUN) 3:1

(22:25, 25:16, 25:21, 25:14)

Po dwóch zwycięstwach do zera Salonit Anhovo musiał znieść gorycz porażki. Przegrana była bardzo bolesna, bo mecz był wyrównany i dopiero tie-break rozstrzygnął o wyniku. Najbardziej zacięty był set drugi – walka na przewagi toczyła się do 30. punktu. To jednak nie dziwi: w końcu na parkiecie spotkały się ekipy, które w tym sezonie mają wysokie ambicje. Aon hotVolleys Wiedeń po zajęciu w zeszłym sezonie 3. miejsca w tym marzy o złocie. Natomiast debiutant ze Słowenii Salonit Anhovo, który w pierwszych meczach nie miał okazji się wykazać, grał bowiem z słabszymi zespołami, tym razem pokazał, że nie jednemu zespołowi utrudni walkę o medale. W tej chwili jednak stracił pozycję lidera na rzecz rodaków z Ach Volley.

Salonit Anhovo (SLO) – Aon hotVolleys Wiedeń (AUT) 2:3

(20:25, 28:30, 25:22, 25:17, 8:15)

Pauzował: VK Chemes Humenne (SVK)

Mecz Mladost Zagrzeb (CRO) – MOK Zagreb (CRO) został przełożony na 22 października.

Zobacz również:

Wyniki i tabela 3. kolejki rozgrywek MEVZA mężczyzn


Dla obu zespołów był to drugi mecz w tym sezonie i dla obu zakończył się takim samym wynikiem jak poprzedni: VK Bratislava ponownie wygrał do zera, a ZOK Osijek nie zdołał ugrać nawet seta. W tym spotkaniu przewaga Słowaczek była bardzo wyraźna. W żadnym secie Chorwatki nie doszły do 20. punktu. Wyniki ostatniego seta natomiast wydaje się aż niemożliwy. Ilu zespołom udało się wygrać seta do 5!? Ostateczny wynik meczu może nie będzie tak dziwił, jeśli spojrzymy na tabelę: po ostatnim weekendzie VK Bratislava jest na pierwszym miejscu, natomiast ZOK Osijek na ostatnim.

VK Bratislava (SVK) – ZOK Osijek (CRO) 3:0

(25:15, 25:17, 25:5)

Pierwszy w tym sezonie w Lidze środkowoeuropejskiej kobiet tie-break rozstrzygnęły na swoją korzyść siatkarki z Slavia Bratislava. Jest to cenne zwycięstwo, gdyż Słowaczki nie miały łatwo. Po pierwsze, grały na boisku przeciwniczek, więc kibice i hala były przeciwko nim. Po drugie, na swoim koncie jak dotąd miały tylko porażkę (w ostatniej kolejce pauzowały). No i po trzecie, przegrały pierwsze dwa sety, więc musiały podnieść głowy i walczyć dalej. To jednak się opłaciło – doprowadziły do piątego seta i go wygrały.

Sparkasse Klagenfurt (AUT) – Slavia Bratislava (SVK) 2:3

(25:20, 25:21, 15:25, 17:25, 10:15)

Dla Słowenek jest to trzecia porażka do zera. Mimo to nie znajdują się na ostatniej pozycji w tabeli, gdyż regulamin rozgrywek przyznaje jeden punkt za przegrany mecz. I tym sposobem siatkarki z TPV Novo Mesto mają trzy punkty i wyprzedzają ekipy, które rozegrały mniej spotkań, nawet swojego ostatniego pogromcę – Post Schwechat. Dla tego zespołu sobotnie spotkanie było pierwsze w tym sezonie. Wicemistrzynie z Austrii wyraźnie tęskniły za grą i walką, bo nie pozwoliły przeciwniczkom powalczyć – w każdym secie zwyciężały z bardzo dużą przewagą punktów.

TPV Novo Mesto (SLO) – Post Schwechat (AUT) 0:3

(11:25, 12:25, 16:25)

Pauzował: ZOK Rijeka

Mecz Hit Nova Gorica Branik Maribor został przełożony na 5 listopada.

Zobacz również:

Wyniki i tabela 3. kolejki rozgrywek MEVZA kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved