Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 1. kolejki hiszpańskiej Superligi

Strefowe podsumowanie 1. kolejki hiszpańskiej Superligi

Rozgrywki hiszpańskiej Superligi pań zaczęły się prawie tak samo, jak skończyły w sezonie poprzednim. CAV Murcia 2005 zdominowała VA Toledo i przewodzi w tabeli razem z Valeriano Allés Menorca i Haro Rioja Voley.

Zespoły te w trzech setach pokonały odpowiednio Universidad de Burgos i CV La Caja de Canarias.

Jamper Aguere otworzyło kolejkę wygraną w trzech setach nad Ciudad Las Palmas Gran Canaria Cantur. Aguere przegrało wprawdzie pierwszego seta, ale potem już wiedziało jak wykorzystać swoja lepszą dyspozycję i wygrać.Aktualny mistrz, CAV Murcia 2005, wykorzystał problemy kadrowe VA Toledo. Jednak nie tylko to było przyczyną zwycięstwa, ale także postawa Jeleny Mladenovic. Serbska atakująca wzięła na siebie ciężar ofensywy i była dla swoich rywalek nieubłagana.

Haro Rioja Voley debiutował w Superlidze ze zwycięstwem, które daje wiernym fanom nadzieje na więcej. Podopieczne Hugo Gazzuto wiedziały jak atakować by rozbić grę CV La Caja de Canarias. Tatiana Encarnación wprawdzie objawiła się jako ratunek dla swojej ekipy, ale robota wykonywana w bloku przez zawodniczki Riojy była wystarczająca by utrzymać przewagę i osiągnąć pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Albacete i Sanse rozegrały wyrównane spotkanie, w którym pokazały że są jeszcze poniżej swego najlepszego poziomu ale podążają w dobrym kierunku. Przyjezdne zaczęły mecz od prowadzenia. Drugi set był bardzo wyrównany, w trzecim zmęczenie Sanse pozwoliło rywalowi osiągnąć sporą przewagę i wygrać partię, tak samo jak i partię następną.

Valeriano Allés Menorca gładko wygrało w trzech setach z Universidad de Burgos. Zawodniczki Burgos pokazały, że nie są tak doświadczone jak podopieczne Adriana Fiorenzy. Flavia Dias była w ostatnim secie klasą samą dla siebie i zdobyła osiem punktów. Ekipa z Burgos miała ponadto dużo problemów z przyjęciem.

Mecz pomiędzy Tubillete.com Tenerife Marichal i Palma Volley zostanie rozegrany w środę.

Wyniki pierwszej kolejki przedstawiają się następująco:

Haro Rioja Voley – C.V. La Caja de Canarias 3:0

(25:10, 25:23, 25:21)

C.A. Voleibol Murcia 2005 – Voleibol Asociación Toledo 3:0

(25:15, 25:15, 25:18)

C.V. Albacete – Voley Sanse Mepaban 3:1

(24:26, 25:23, 25:18, 25:23)

Valeriano Alles Menorca Volei – Universidad de Burgos 3:0

(25:14, 25:23, 25:14)

Ciudad Las Plamas G.C. Cantur – Jamper Aguere 0:3

(26:28, 18:25, 19:25)

Zobacz także:

Wyniki i tabela hiszpańskiej ekstraklasy kobiet

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved