Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Winiarski MVP spotkania!

Serie A: Winiarski MVP spotkania!

W trzeciej kolejce zmagań w najlepszej lidze świata Itas Diatec Trentino w czterech setach pokonał zespół Antoveneta Padova. Michał Winiarski rozegrał znakomite spotkanie, co znalazło potwierdzenie w nagrodzie dla najlepszego zawodnika meczu.

Michał Winiarski wybiegł w pierwszej szóstce mistrza Włoch. Zdobył dla swej drużyny 16 punktów. Atakował ze skutecznością 61 procent. Nękał rywali silną zagrywką i popisał się 3 asami serwisowymi. Skutecznie zaprezentował się również w bloku – trzykrotnie powstrzymywał rywali. Przyjmował z nieco mniejszą skutecznością niż zwykle (42 procent skuteczności). Historia lubi się powtarzać… W poprzednim sezonie w pojedynku obu drużyn Winiarski również pokazał się z jak najlepszej strony oraz otrzymał nagrodę MVP.

Łukasz Żygadło spotkanie obserwował z kwadratu rezerwowych. Pojawił się na parkiecie tylko raz, w końcówce pierwszego seta.

Zwycięstwo nad zespołem z Padwy zostało zbudowane przez dwie siatkarskie indywidualności Winiarskiego oraz Matey’a Kaziyskiego. Duet ten wraz z Leandro Vissotto Nevesem stanowił o sile ataku Itasu. Mistrzowie Włoch już od początku przejęli inicjatywę. W ataku błysnął Kaziyski, co dało zespołowi z Trento trzy punkty przewagi (8:5). Gospodarze cały czas ze spokojem kontrolowali przebieg gry. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13. Siatkarze z Padwy nie imponowali w ataku ani zagrywce. Ponadto ułatwiali sytuację rywalom popełniając wiele błędów. Itas bez problemów zwyciężył 25:17. Drugą partię lepiej rozpoczęli goście i udało im się wypracować dwupunktową przewagę (6:4). Nie cieszyli jednak się z niej długo, bowiem podopieczni trenera Radostina Stoytchewa błyskawicznie odrobili straty i przed pierwszą przerwą techniczną wyszli na prowadzenie (8:7). Antonveneta próbowała jeszcze nawiązać walkę, lecz na próżno. Zespół z Trento wyraźnie złapał wiatr w żagle. W ataku błyszczeli Winiarski z Kaziyskim, na środku królował Emmanuele Birarelli. Zmiany dokonywane przez trenera Bruno Bagnolli nie przynosiły efektów. Zawodnicy Itasu bombardowali rywali silnymi zagrywkami, czterokrotnie serwis przynosił rezultat punktowy. Drugi set zakończył się zwycięstwem Itasu 25:21. W trzecim akcie znakomicie grających dotąd gospodarzy dopadł „syndrom trzeciego seta”. Natomiast goście wzmocnili zagrywkę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Do drugiej przerwie technicznej zdołali powiększyć przewagę do pięciu oczek (16:11). Itas popełniał więcej błędów, szczególnie w polu zagrywki. W ataku drużyny z Padwy dominowali Robert Kromm oraz Lorenzo Perazzolo. Ze środka skutecznie atakował Matias Raymaekers. Trzecią odsłonę spotkania Antonveneta Padova rozstrzygnęła na swoja korzyść 25:21. W czwartym secie toczyła się bardzo wyrównana walka, jednak cały czas lekką przewagę mieli siatkarze z Trento (8:6, 16:14). Obie drużyny znakomicie prezentowały się w bloku. W ataku skuteczniejsi byli zawodnicy Padwy, Itas natomiast sprawiał spore kłopoty swą zagrywką. Przewagę zapewniała gospodarzom większa ilość błędów rywali. Końcówka była bardzo emocjonująca, jednak skuteczny blok Birarelli’ego na Perazzolo zapewnił Trento zwycięstwo 25:23.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku dzisiejszego spotkania – mówił po spotkaniu trener zwycięzców Radostin Stoytchev. – Jednak, z całym szacunkiem dla mojego zespołu, nadal jesteśmy dalecy od poziomu, jakiego oczekuję od drużyny. Aby go osiągnąć potrzeba jeszcze trochę czasu. Po dobrej grze w pierwszych dwóch setach zawodnicy chyba za szybko nabrali pewności, że ten mecz zakończy się łatwym zwycięstwem i nie byli w stanie dotrzymać kroku grającym znakomicie przeciwnikom. Bardzo się cieszę z dobrej postawy Michała Winiarskiego, jego dzisiejsza gra dowodzi, że już doszedł do formy. Cieszy również forma Leandro Vissotto Nevesa, który dopiero niedawno powrócił do zespołu.

Itas Diatec Trentino – Antonveneta Padova 3:1

(25:17, 25:21, 21:25, 25:23)

Składy drużyn:

Itas Diatec Trentino: Grbić (2), Kaziyski (21), Piscopo (6), Vissotto (17), Winiarski (16), Birarelli (6), Bari (libero) oraz Żygadlo, Della Lunga, i Leonardi

Antoveneta Padova: Kral (9), Perazzolo (19), Kromm (22), Raymaekers (14), Mattera (4), Gato (8), Garghella (libero) oraz Maniero, Meggiolaro, Maruotti 1 i De Togni.