Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński oddaje się do dyspozycji zarządu Piasta

Marek Mierzwiński oddaje się do dyspozycji zarządu Piasta

Siatkarki PRO KON STAL Piasta miały bić się o awans do ekstraklasy. Niestety, wygląda na to, że przyjdzie im walczyć o utrzymanie. - Oddaję się do dyspozycji zarządu klubu - zadecydował trener Marek Mierzwiński.

To nie jest primaaprilisowy żart, ale smutna rzeczywistość. No bo, skoro szczecinianki przegrywają z uczennicami z Sosnowca, to z kim mogą wygrać? – To co się dzisiaj wydarzyło mogę skwitować tylko jednym słowem: katastrofa. Jutro (tzn.12.10) oddaję się do dyspozycji zarządu klubu – powiedział zaraz po meczu trener Marek Mierzwiński .

Jego irytacji trudno się dziwić, bo porażka z SMS, to dla zespołu z takimi aspiracjami jak PRO KON STAL Piast prawdziwy dramat. – Tak naprawdę, to w tym spotkaniu powinniśmy przegrać 0:3, a nie 1:3. W trzecim secie było już 20:14 dla rywalek, ale Paulina Chojnacka poszła wtedy na zagrywkę i została tam do końca seta. Zrobiła kilka asów, a Marta Szymańska i Paulina Rolińska „dołożyły" swoje w bloku i zdobyliśmy 11 punktów z rzędu – opisuje szkoleniowiec.

Niestety, to był jedyny zryw szczecinianek. – W pierwszej partii żadna z zawodniczek nie mogła trafić w boisko. W sumie popełniliśmy w tym secie 15 niewymuszonych błędów. Środkiem zagraliśmy raz, bo nie było przyjęcia zagrywki. Na środku siatki rządziła zresztą 18-letnia Lisiecka. Jeśli do tego dodam, że jedną z najskuteczniejszych zawodniczek tego meczu była o rok od niej młodsza Justyna Pawlak, kadetka… Piasta Szczecin, która uczy się w SMS, to mamy pełny obraz tego spotkania – nie kryje złości Mierzwiński.

źródło: piast.szczecin.pl