Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pewna wygra Ósemki Siedlce

II liga: Pewna wygra Ósemki Siedlce

Przysłowiową godzinę z prysznicem trwał mecz 3. kolejki pomiędzy Ósemką ELMO Siedlce a GTS Stoczniowiec Gdańsk. Siedlczanie na własnym parkiecie pokonali gości 3:0 dzięki czemu objęli prowadzenie w swojej grupie.

Chociaż w podstawowym składzie z powodów zdrowotnych zabrakło Guindo , Ósemka od początku wzięła się za zdobywanie cennych punktów. Allassane na ataku zastąpił przyjmujący Oskar Dziewit i jako pierwszy zdobył punkt w tym spotkaniu. Zaraz po nim as serwisowy Jackowicza oraz atak Szataniaka sprawiły, że Ósemka prowadziła 3:0. Chwilę później, po kolejnej dobrze wymierzonej zagrywce Pierzchalskiego i ataku z krótkiej Świerżewskiego GTS poprosił o czas (7:2). Przerwa dobrze wpłynęła na gdańszczan, natomiast Ósemka złapała chwilę przestoju. Zasnął blok, przez co ataki Stoczniowca gładko przechodziły tuż nad siatką. Złą passę siedlczan zatrzymał trener Wójcik , który poprosił o czas przy stanie 9:7. Dalsza część seta szła już zgodnie z planem ELMO. Potężne ataki Auguścika i Dziewita z drugiej linii były nie do odebrania przez młodych siatkarzy z GTS-u. Końcówka seta należała do Pierzchalskiego , który zapunktował krótką ze środka a potem wraz z Szataniakiem i Dziewitem postawił serię szczelnych bloków. Przy 10-cio punktowej przewadze Ósemki nastąpiła zmiana stron.

Drugi set, mimo że zaczął się podobnie jak pierwszy (3:0) momentami był bardzo wyrównany. Od stanu 6:5 GTS robił, co mógł by nie dopuścić do przewagi Ósemki. Stoczniowiec kilka razy postawił potrójny blok, zatrzymując ataki siedlczan. Niedokładny odbiór doprowadził do chwilowej przewagi GTS-u (10:9). W tej sytuacji trener K. Wójcik poprosił o czas. Kilka wskazówek i krótki odpoczynek sprawiły, że siedlczanie znów zaczęli grać poprawnie. Środkiem punktował Pierzchalski i Świerżewski, natomiast ze skrzydła atakował Dziewit. Gdy przewaga Ósemki wzrosła do 5 oczek trener zdecydował się na zmiany: Świerżewskiego zastąpił Bieliński, a Szataniaka – Malon. Gdańszczanie nie poddając się bez walki zrobili kilka zmian w zespole i próbowali zmniejszyć przepaść punktową. Konstruowali ataki, z których część zatrzymywał blok Pierzchalskiego i Jackowicza. W końcówce (20:18) siedlczanie nie pozwolili już sobie odebrać żadnego punktu. As serwisowy Jackowicza i ataki Dziewita zakończyły tą partię 25:18.

W kolejnej odsłonie GTS poprosił o czas, gdy na tablicy świetlnej wyświetlił się wynik 5:0. Drobne błędy siedlczan i wola walki Gdańska doprowadziły do stanu 6:4 i zmian w siedleckim zespole: Malon w miejsce Szataniaka. Kolejny punkt na konto Ósemki zdobył Dziewit . Jego spektakularny atak nie dawał GTS-owi najmniejszych szans na obronę. Od tego momentu w grze Ósemki nie było już błędów. Szli jak burza zdobywając kolejne punkty. Przy stanie 17:11 nastąpiła zmiana Bieliński – Pierzchalski . Następnie dwa skuteczne ataki Auguścika i kolejna zmiana, tym razem Jackowicza na rozegraniu zastąpił Sobieraj. W końcówce seta Stoczniowiec popełnił kilka błędów, tym samym oddając za darmo punkty Ósemce. Spotkanie zakończył Bieliński , uderzając z pierwszej piłki. Gwizdek kończący mecz zabrzmiał przy stanie 25:15.

Po zakończeniu 3. kolejki Ósemka wskoczyła na tron lidera grupy – detronizując zespół MOS Wola Warszawa . Siedlecka drużyna jako jedyna w swojej grupie nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. Za tydzień na warszawskim parkiecie odbędzie się pojedynek o 1 miejsce z grupie. Ósemka ELMO Siedlce zmierzy się z MOS-em Wola.

A już w środę w Siedlcach będziemy świadkami 3 rundy Pucharu Polski. Tym razem przeciwnikiem Ósemki będzie pierwszoligowy MCKiS Energetyk Jaworzno. Mecz rozpocznie się o godzinie 18 na hali OSiR przy ul. Prusa 6.

Ósemka ELMO Siedlce – GTS Stoczniowiec Gdańsk 3:0

(25:15, 25:18, 25:15)

Skład:

Ósemka Siedlce: Dziewit (kapitan), Jackowicz, Auguścik, Pierzchalski, Świerżewski, Szataniak, Kołodziej (libero) oraz Bieliński, Malon, Sobieraj i K. Joszt.