Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Bzura znowu zwycięska

II liga: Bzura znowu zwycięska

fot. archiwum

W jednym z najciekawszych meczów 3. kolejki II grupy drugiej ligi Bzura Ozorków pokonała po tie-breaku Sudety Kamienna Góra. Zwycięstwo miejscowych wisiało na włosku.

Pierwszy set to wyrównana gra od początku do stanu 16:15 dla Bzury, w tym momencie na halę przy ulicy Traugutta wkroczyli z głośnym dopingiem kibice Sudetów, którzy przemierzyli setki kilometrów, aby dopingować swoją drużynę. Od tego momentu do końca Bzura zdobyła jeszcze tylko dwa punkty i przegrała pierwszego seta 18:25.

 

Zwycięstwo miejscowych w secie drugim również wisiało na włosku. Prowadzenie Sudetów od początku było wyraźne (4:1). Choć zawodnicy Bzury się starali, nie mogli się przeciwstawić grających na fali rywalom. Przegrywali już 20:16. Jednak w pewnym momencie nastąpił zryw ozorkowian, którzy zdołali wyrównać, a w konsekwencji wygrać seta 28:26. Tym samym wrócili z dalekiej podróży. 

W trzecim secie szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na korzyść miejscowych. Prowadzili wyraźnie od początku i trzeciego seta wygrali 25:20. Gra toczyła się na wysokim poziomie. Liderem w drużynie Bzury był Marcin Sadecki , a drużyny Sudetów Maciej Zając .

 

Czwarty set, wydawało się że ostatni, od początku przebiegał pod dyktando Bzury. W tym momencie ozorkowianie mieli równomiernie rozłożony atak na większą liczbę zawodników. Choć prowadzili wysoko, zdołali sobie wyrwać zwycięstwo w tej partii. Tym samym drużyna gości zdobyła punkt.

 

W tie-breaku pierwszy punkt zdobyli goście. W drużynie Bzury widać było pierwsze oznaki zwątpienia w końcowy sukces. W tym momencie Sudety wydawały się być bardziej zdeterminowane. Przy zmianie stron prowadzili 8:6. Jednak Bzura kolejne punkty zdobywało blokiem i stopniowo zaczęła odrabiać początkową stratę i w końcu wyszła na prowadzenie. Mecz zakończył się asem serwisowym ozorkowian przy stanie 15:12.

 

Bzura Ozorków – MKS Sudety Kamienna 3:2

(18:25, 28:26, 25:20, 23:25, 15:12)

 

Składy:

Bzura: Grabarczyk (7), Sadecki (24), Wójcik (15), Janiak (12), Sęk, Domagała (12) – D. Sobczak (libero) oraz Grzelik (7), Dębski (1), Majchrzak

Sudety: Zając (18), Piekarczyk (5), Januszkiewicz (4), Ciesielski (5), Papalski, Jerzyk (2), Kurpiel (libero) oraz Jakobschy i Kopciński

 

Po meczu trener Ratajczak powiedział: To tylko sport, raz się wygrywa tie-break raz przegrywa, chociaż z taką grą ciężko będzie znowu walczyć o awans. Plusem jest to, że było przyjęcie w dzisiejszym meczu .

 

Zobacz także:

Wyniki i tabela II ligi 2. grupy mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved