Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Zwycięstwo Pamapolu w Nysie

I liga: Zwycięstwo Pamapolu w Nysie

W wyjazdowym meczu przeciwko zespołowi AZS Nysa, Pamapol Siatkarz Wieluń pewnie pokonał gospodarzy i potwierdził ponownie, że będzie się liczył w tym sezonie w walce o najwyższe ligowe lokaty.

Wielunianie spotkanie rozpoczęli mocnym uderzeniem, już na samym początku uzyskując prowadzenie 8:0. Tej przewagi zawodnicy Pamapolu nie oddali już do końca seta. Nysanie zdołali w tej części uzbierać jedynie 14 punktów.

W kolejnej partii rywalizacja była dużo bardziej wyrównana – decydujące dla jej wyniku okazało być może zamieszanie przy stanie 23:23, kiedy po dyskusyjnej decyzji sędziego, żółtą kartkę otrzymał trener Siatkarza, Damian Dacewicz, a stąd (24:23 dla gospodarzy) był już tylko krok do wygranej AZS-u.

Kolejne dwa sety należały na szczęście do wieluńskiej drużyny, mimo że zacięta walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie Pamapol zwyciężył w trzecim secie 25:18, w czwartym zaś – koronując wygraną w całym meczu – 25:23.

Bardzo dobrze spisał się w meczu Bartosz Buniak, wprowadzony na boisko po zmianie przez trenera Dacewicza, jak również mocny skład wieluńskich kibiców przybyłych do Nysy i aktywnie mobilizujących swój zespół z trybun w trakcie spotkania.

AZS Nysa – Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3

(14:25, 26:24, 18:25, 23:25)

Pamapol Siatkarz Wieluń: Matejczyk, Bartodziejski, Błoński, Lubiejewski, Sobala, Zajder, Kryś (libero)oraz Buniak i Sarnecki