Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zwycięstwo Chemika nad KSZO Ostrowiec Św.

I liga: Zwycięstwo Chemika nad KSZO Ostrowiec Św.

Siatkarki Chemika Police wygrały z KSZO Ostrowiec Św. 3:1 i dzięki tej wygranej umocniły się na czwartym miejscu w tabeli. Zwycięstwo zawdzięczały mocnym serwisom.

Miły wieczór zafundowały wczoraj swoim sympatykom siatkarki Chemika Police pokonując faworyta tej rywalizacji AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i to za 3 punkty, bowiem w stosunku 3:1. Warto wspomnieć, że z tą drużyną policzanki jeszcze nie wygrały. Na szczególne uznanie zasługuje zwłaszcza zagrywka gospodyń, która skutecznie utrudniała życie akademiczkom z Ostrowca. Oczywiście było też sporo nieudanych serwisów, ale świadczy to tylko o ryzyku, jakie podejmowały gospodynie w tym elemencie. W tym elemencie brylowała zwłaszcza kapitan Chemika Agata Furmanek .

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Raz na dwupunktowym prowadzeniu był Chemik, raz KSZO. W tej części pierwszej partii bardzo dobrze działał blok policzanek. W drugiej części seta błędy zaczęły popełniać gospodynie i KSZO odskoczyło na 4 punkty, ale ta przewaga szybko została zniwelowana i Chemik nawet wyszedł na prowadzenie. Doszło więc do emocjonującej końcówki, a prowadzenie ponownie zmieniało się z minuty na minutę. Policzanki, które postawiły na ryzyko w polu serwisowym zepsuły w tej części partii mnóstwo zagrywek. Ostatecznie opłaciło się, bo Chemik wygrał tę partie po serii dobrych zagrywek Ewy Kwiatkowskiej 25:22.

W drugim secie już od początku zarysowała się przewaga gości. Policzanki popełniały błędy w każdym elemencie. Przewaga gości systematycznie rosła i wynosiła już nawet 11 punktów. Ta partia przebiegała pod wyraźne dyktando akademiczek z Ostrowca, które spokojnie kontrolowały sytuację. Wydawało się, że set zakończy się klęską Chemika, ale w końcówce na zagrywkę poszła Agata Furmanek i doprowadziła do stanu 24:20. Set wprawdzie wygrało KSZO, ale tylko 25:20. Przy stanie 24:18 wydawało się, że to już koniec. Zawodniczki już schodziły z boiska, ale szybko na nie wróciły, bowiem akademiczki popełniły błąd, który najpierw został uznany za poprawne zagranie.

Początek trzeciej partii zaczął się od niewielkiego prowadzenia gości, Policzanki miały kłopoty z przyjęciem i atakiem, ale Chemik przy zagrywce Furmanek szybko doprowadził do remisu. Dalsza część seta to wyrównana gra. Żadnej z ekip nie udaje się odskoczyć. Dopiero w końcówce zarysowuje się niewielka przewaga Chemika, ale przy zagrywce Świerszcz KSZO doprowadza do remisu i ponownie mamy zaciętą końcówkę. W grze na przewagi lepsze okazują się policzanki wygrywając po asie niezawodnej Furmanek i ataku w aut KSZO 28:26.

Czwarta partia zaczyna się od dwupunktowej przewagi KSZO. Chemik jednak szybko doprowadza do remisu i nawet wychodzi na prowadzenie. Potem gra się wyrównuje, ale cały czas minimalną przewagę ma Chemik. W drugiej części seta KSZO ma problemy z przyjęciem serwisu, popełnia błędy i przewaga gospodyń wzrasta do 4 punktów. Do końca seta policzanki kontrolują grę, czego skutkiem jest wygrana w tym secie 25:21 i w całym meczu 3:1.

Chemik Police – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

(25:22, 20:25, 28:26, 25:21)

Wypowiedzi pomeczowe:

Agata Furmanek (Chemik Police): Cieszę się, że mimo tego, że drugi set zagrałyśmy źle i w końcówce goniłyśmy i mimo tego, iż było nerwowo udało nam się wygrać. Musimy popracować nad blokiem. Za dużo było zepsutych zagrywek.

Mariusz Bujek (trener Chemika Police) : Mecz ułożył się falami. Na początku zawsze graliśmy słabo. To był mecz wykorzystanych szans. Dostały ją Agata Furmanek , która ma bardzo trudną zagrywkę i Marta Wellna i ją wykorzystały. Kluczowy był III set. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy, bo do tej pory nie udało nam się z nimi wygrać. Dziś też nie było łatwo. Za dwa tygodnie gramy z Łodzią. Będzie ciężko, ale wstydu nie przyniesiemy.

Monika Bryczkowska (Chemik Police) : Sprawiałyśmy rywalkom problemy zagrywką. Wzięłyśmy się w garść, byłyśmy drużyną. Mówiłyśmy sobie, że musimy wygrać. Bardzo dobry był odbiór i tu należą się słowa pochwały dla Katarzyny Ostrowskiej .