Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Trzecia wygrana Sokoła Chorzów

I liga: Trzecia wygrana Sokoła Chorzów

W swoim pierwszym meczu w ramach I ligi kobiet, zawodniczki AZS-u AWF-u Poznań uległy na własnym parkiecie siatkarkom Sokoła Chorzów, w stosunku 0:3.

W pierwszym secie inaugurującego występu poznanianek w I lidze kobiet od początku górą były przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 12:8. Gospodynie próbowały odrobić straty, jednak brakowało w ich szeregach kończącego ataku, co skrzętnie wykorzystały chorzowianki. W połowie seta za Anetę Dudę trener Wojciech Lalek zdecydował się desygnować na boisko Darię Paszek , ale nie przyczyniło się to do zmiany obrazu gry. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze spisywały się Monika Konsek oraz nowa zawodniczka Sokoła, atakująca – Sandra Szczygioł , które były niemal bezbłędne w ataku. Tę partię aktualne liderki tabeli I ligi wygrały w stosunku 25:21.

Druga odsłona spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana niż pierwsza. Poznanianki wzmocniły nieco zagrywkę, przez co zawodniczki Sokoła nie były już tak skuteczne w ataku. Dobre przyjęcie pozwoliło Oldze Owczynnikowej na ciekawe warianty wystawy, dzięki czemu gospodynie mogły wyjść na prowadzenie 19:15. Wszystko zapowiadało, że ta partia padnie łupem Akademiczek, jednak seria błędów w końcówce przyniosła serie punktów przeciwniczek i to "Sokolanki" mogły cieszyć się z wygranej w drugim secie.

Set trzeci i ostatni miał identyczny przebieg co poprzedni. Zawodniczki AZS-u AWF-u ponownie nie były w stanie utrzymać zbudowanej przewagi do końca, co w konsekwencji przyniosło im przegraną w secie 24:26 i w całym meczu 0:3.

AZS AWF Poznań – Sokół Chorzów 0:3

(21:25, 24:26, 24:26)

Po meczu środkowa AZS-u AWF-u Poznań – Urszula Bejga powiedziała:

Myślę, że powodem naszej dzisiejszej porażki było niezgranie i nieogranie. Trenujemy ze sobą w tym składzie dopiero od niedawna, dlatego pewnie trzeba nam trochę czasu. W meczu było widać dużo nerwów w naszych poczynaniach. Na pewno nie bez znaczenia był fakt, że był to nasz pierwszy mecz w lidze i to od razu przed naszymi kibicami. Jestem jednak przekonana, że stać nas na dużo i jest potencjał, bo Sokół to przecież lider a my byłyśmy o włos od wygranej w dwóch setach.