Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowa zapowiedź hiszpańskiej superligi mężczyzn

Strefowa zapowiedź hiszpańskiej superligi mężczyzn

Dziś startują rozgrywki hiszpańskiej Superligi mężczyzn. Wprawdzie ostatnie trzy tytuły z rzędu trafiły w ręce Palma Volley, ale celem pozostałych jedenastu uczestników ligi będzie z pewnością zakończenie tego panowania.

W związku z tym wszyscy pozostali wzmocnili swoje składy najlepszymi dostępnymi na rynku graczami. W zespołach Unicaja, Soria i Teruel dokonano zmian w najbardziej newralgicznych miejscach i to te ekipy mają głównie na celu zdetronizowanie mistrzowskiej ekipy Marcela Méndeza. Nie tylko one jednak prezentują się jako faworyci. Tarragona SPiSP, CC La Ballena Vecindario, Tenerife Sur, Multicaja Fábregas oraz debiutant Fútbol Club Barcelona maja ten luksus, że też będą mógły decydować o rozwoju rozgrywek i przy okazji sprawić jakąś miłą niespodziankę swoim fanom. Vigo Valery Karpin, UCAM Murcia i Jusán Canarias skompletowały skład mając za główny cel utrzymanie. Jednak na pewno marzą także o tym, by zaskoczyć swoją dobrą formą w play-off.

Aktualny Mistrz, Palma Volley, nadal jest największym faworytem rozgrywek. Wątpliwości, które się pojawiły po odejściu kręgosłupa drużyny, zniknęły po pobiciu Albacete w Superpucharze. Ibán Pérez odpowiedzialny za atak oraz przybycie Conciny, Torre i Stepanenki gwarantuje, że zdobycie czwartego z rzędu mistrzowskiego tytułu dla ekipy z Balearów jest możliwe.Kolejny z faworytów, Unicaja Almeria, mocno wzmocnił swój skład w okresie transferowym, łącząc doświadczenie z młodością. Juan Carlos Barcala oraz Pablo Nogal tworzą wielką parę atakujących, która razem z przyjmującym Sergio Noda i parą rozgrywających: Joshem Howatsonem i Victorem Vicianą oraz graczami uformowani w almeryjskiej kopalni talentów, jaką jest drugą drużyna Almerii występująca w drugiej lidze, tworzą razem mocną ekipę.

W walce o medale liczyć się będzie też Soria. Podopieczni Guillermo Orduny pokazali już w rozgrywkach Superpucharu swoje mocne strony: dobra obronę, duży potencjał w ataku, który zapewniają Ocampo oraz Pereyra i solidny blok, który pozwoli Sorii być jednym z najtrudniejszych rywali w lidze.

Pierwszy mecz tego sezonu zostanie rozegrany dziś o godz. 18 między Tarragoną a Almerią, kolejkę natomiast zamknie środowy pojedynek Palma Volley z Jusán Canarias.

Drużyny występujące w hiszpańskiej superlidze mężczyzn, sezon 2008/2009:

Palma Volley
Unicaja Almeria
Tenerife Sur
CAI Voleibol Teruel
Ciudad del Medio Ambiente Soria
Multicaja Fábregas Sport
CC La Ballena Vecindario
Tarragona SPiSP
Futbol Club Barcelona
Vigo Valery Karpin
Jusán Canarias
UCAM Murcia

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved