Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Słoweńcy zadowoleni z losowania

ME: Słoweńcy zadowoleni z losowania

Męska reprezentacja Słowenii na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Turcji zagra w grupie C i Zagra olejno z Hiszpanią, Grecją i Słowacją. Trener Słoweńców Gregor Hribal nie ukrywa zadowolenia z losowania.

Losowanie w Izmirze było dla nas bardzo korzystne bardzo korzystne– mówi HribalNajtrudniejszymi rywalami mogą wydać się Hiszpanie, ale nie należy zapominać, że aktualnie trwa tam odmładzanie składu. Jeśli chodzi o pozostałych przeciwników to myślę, że przy pełnym skupieniu jesteśmy w stanie ich pokonać – kontynuuje.Prawdą jest, że na takiej imprezie jak Mistrzostwa Europy nie ma słabych drużyn, ale mam nadzieję, że Słowenia wypadnie dobrze. Myślę, że dużym plusem jest to, że swoje mecze rozgrywać będziemy w Istambule, bo graliśmy tu wiele razy i jesteśmy do tej hali przyzwyczajeni. – kończy selekcjoner.

Sukces na Mistrzostwach Europy nie będzie jednak możliwy bez odpowiedniego wsparcia finansowego – od lata 2007 Słoweńska Federacja Siatkówki współpracuje z „Radenską”. Największym w Słowenii producentem wód mineralnych, dzięki czemu otrzymuje 4,85 miliona euro rocznie na swoją działalność.

Przypomnijmy, że największym sukcesem męskiej reprezentacji Słowenii w siatkówce jest 4. miejsce w ostatniej edycji Ligi Europejskiej.

Skład reprezentacji Słowenii

Matej Vidić
Dejan Vinćić
Rok Satler
Jernej Potocnik
Davor Cerbon
Matija  Plesko
Sebastijan Skorc
Tine Urnaut
Mitja Gasparini
Alen Pajenk
Alan Komel
Andrej Flajs

źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved