Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jacek Sęk kandydatem na sędziego międzynarodowego

Jacek Sęk kandydatem na sędziego międzynarodowego

Jacek Sęk - sędzia PlusLigi, reprezentujący Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach, ukończył z wynikiem pozytywnym kurs dla kandydatów na sędziów międzynarodowych, który odbywał się w Ankarze.

W dniach 1-8 października 2008 w Ankarze odbywał się kurs na sędziów międzynarodowych piłki siatkowej zorganizowany przez Federację Turecką. W kursie uczestniczyło 17 kandydatów reprezentujących: Iran, Rumunię, Koreę Płd, Bośnię i Hercegowinę, Niemcy, Francję, Belgię, Albanię, Azerbejdżan, Rosję, Turcję i Polskę.

Naszą federację reprezentował Jacek Sęk, który został desygnowany na kurs przez Wydział Sędziowski PZPS. – Należy podkreślić bardzo dobrą organizację kursu przez Federację Turecką. Zajęcia odbywały się codziennie od 9 do 22, w ostatniej fazie połączone z praktycznym sędziowaniem, na potrzeby którego został zorganizowany silnie obsadzony turniej ligowych drużyn żeńskich i męskich z udziałem między innymi Telekom Turkey Ankara (w składzie której występuje Mammadova) oraz Dynana Moskwa (z Gamową i Godiną) – relacjonuje Jacek Sęk.Instruktorem na kursie był Mohammad Habib Ali Abdullah z Kuwejtu – przedstawiciel Komisji Przepisów Gry w Piłkę Siatkową FIVB. Na kursie obecni byli przedstawiciele Federacji Tureckiej oraz jeden z czołowych sędziów międzynarodowych Umit Sokullu. Dyrektorem kursu był Sergiey Titov z Federacji Rosyjskiej. Kurs pozytywnie zaliczyło 15 osób – powiedział Jacek Sęk, Kandydat na Sędziego Międzynarodowego.

źródło: sedziowie.pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved