Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Znowu przegrana

II liga: Znowu przegrana

W nie najlepszym stylu siatkarze z Sulęcina przywitali lokalnych kibiców w nowym sezonie 2008/09, przegrywając we własnej hali z drużyną zielonogórskiego AZS-u. To już trzecia porażka siatkarzy Olimpii.

Już na początku spotkania zawodnicy z Zielonej Góry uzyskali spore prowadzenie (6:1). Po ataku Tomasza Miarki gospodarze zdobyli pierwszy po fatalnej inauguracji meczu punkt. Po kilku dobrych akacjach, m.in. udanym bloku Michała Gacy i punktowej zagrywce Jerzego Boguty zawodnicy z Sulęcina zdołali na krótko zbliżyć się do rywala. Przy stanie 13:12 trener gospodarzy poprosił o czas dla swojej drużyny. Dwa widowiskowe bloki Jacka Picia powinny ponieść zawodników Olimpii, jednak stało się całkowicie odwrotnie. Drużyna straciła aż pięć punktów pod rząd i pierwszy set spotkania padł łupem Zielonej Góry.

Druga partia wróżyła już wyrównaną walkę obu zespołów. Drużyny szły łeb w łeb do stanu po 16. Pierwszą nieznaczną przewagę uzyskali zawodnicy Tomasza Palucha po przerwie na prośbę trenera gospodarzy (18:16). Prowadzenie gości stale rosło. Pod koniec seta w szeregach AZS-u pojawili się zmiennicy Mateusz Lesiak oraz Mariusz Piątek . Zawodnicy Stelmetu wygrali kolejną partię, pozwalając tym razem zdobyć rywalowi 22 punkty.

Trzecią odsłonę spotkania gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po asie serwisowym Karola Idzikowskiego zawodnicy Olimpii Sulęcin prowadzili już 8:3. Przewaga gospodarzy była bardzo stabilna i niezmiennie utrzymywała się przez cała partię (9:4, 11:6, 15:11, 17:13). Pod koniec seta zawodnicy z Zielonej Góry zdobyli co prawda punkt kontaktowy (20:19), lecz w kolejnych akcjach ponownie lepsi okazali się gospodarze. Seta skutecznym atakiem ze skrzydła zakończył Michał Gaca.

Początek trzeciej partii to wyrównana rywalizacja z delikatnym nakreśleniem kształtującej się przewagi Stelmetu. Z opresji obronną ręką wyszli gospodarze dzięki dwóm fenomenalnym obronom sulęcińskiego libero Marcina Nakonicznego . Po wygranej akcji siatkarze złapali wiatr w żagle i w krótkim czasie doprowadzili do remisu, przegrywając wcześniej aż 9:14. Od tej pory na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Obrazu gry zielonogórskiej drużyny nie zmieniły liczne zmiany, które „hurtowo” wprowadził trener Tomasz Paluch. W końcówce jednak zawodnicy z Sulęcina ponownie stracili serię punktów mimo remisu po 21 i rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gości.

STS Olimpia Sulęcin – AZS Stelmet Zielona Góra 1:3

(20:25, 22:25, 25:20, 22:25)

STS Olimpia Sulęcin : Boguta, Chajec, Bartuzi, Gaca, Miarka, Pic, Nakonieczny (libero) oraz Idzikowski, Krzywiecki, Urbaniak i Rzeszotek.

AZS Stelmet Zielona Góra : Kuciński, Gańko, Przyborowski, Lis, Janusz, Palucha, Baumgartem (libero) oraz Gwadera, Piątek, Mariaskin i Lesiak.