Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Wyjdziemy maksymalnie skoncentrowani

Paweł Rusek: Wyjdziemy maksymalnie skoncentrowani

Od trzech lat siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie rozpoczynali rozgrywek we własnej hali w Szerokiej. Podopieczni trenera Roberto Santilliego pierwsze spotkanie zagrają z drużyną Delecty.

Ponad dwa miesiące trwały przygotowania Jastrzębskiego Węgla do sezonu 2008/09, podczas W tym okresie którego jastrzębianie rozegrali kilkanaście meczów kontrolnych. Ostatnim sprawdzianem formy był sparing z kędzierzyńską ZAKSĄ. Podopieczni Roberto Santilliego wygrali w tym spotkaniu 3:2. – Cieszę się bardzo, że liga już rusza, nie mogę się już doczekać pierwszego – śmieje się libero zespołu, Paweł Rusek.

A w pierwszej kolejce jastrzębianie na własnym terenie podejmować będą Delectę Bydgoszcz. Siatkarze znad Brdy grają w PlusLidze w miejsce Płomienia Sosnowiec, który w związku z problemami z pozyskaniem sponsora zdecydował się wycofać z rozgrywek. Warto podkreślić, że Ślązacy inaugurowali rozgrywki ligowe meczem z Delectą dwukrotnie – w sezonie 2006/07 i sezonie 2007/08. Przed rokiem sobotni rywale jastrzębian o włos, a byliby sprawcami największej niespodzianki pierwszej kolejki. Wtedy, prowadząc w meczu z Jastrzębskim Węglem 2:0, przegrali 2:3. – Rok temu bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie za trzy punkty. W rezultacie ledwo udało się wygrać mecz – wspomina Paweł Rusek.Libero zespołu z Jastrzębia ma nadzieję, że historia z ubiegłego sezonu nie powtórzy się przed własną publicznością. – Nie ukrywam, że celem w tym meczu są również trzy punkty, a jak wyjdzie? Zobaczymy. Mogę zapewnić, że do tego meczu podejdziemy maksymalnie skoncentrowani – mówi. Jastrzębianie nie sugerują się również wynikami, jakie osiągnęli bydgoszczanie w okresie przygotowawczym. – Nie sugerujemy się wynikami sparingów Delecty, do tego meczu podchodzimy bardzo poważnie. To nie jest słaby zespół, wręcz przeciwnie, wzmocnił się w porównaniu do zeszłego sezonu.

Paweł Rusek nie chce przewidywać rezultatu spotkania. Jego zdaniem wynik może być różny. – Liga rządzi się własnymi prawami. Spotkanie z Delectą jest meczem otwarcia i tutaj wiele może się zdarzyć, jeden z zespołów może zagrać bardzo dobre spotkanie, drugi z kolei może być stremowany. Mam nadzieję, że nas ten stres nie dopadnie i zagramy na swoim poziomie – mówi libero Jastrzębskiego Węgla.

Forma podopiecznych Roberto Santilliego może odbiegać od tej, do której zdążyli przyzwyczaić swoich kibiców. – Przez cały czas ciężko trenujemy – mówi zawodnik Jastrzębskiego Węgla. – Optymalna forma ma dopiero przyjść i nie należy się spodziewać, że będzie ona już w pierwszym spotkaniu. Trzeba pamiętać, że mamy pół nowej drużyny, jednak wszystko idzie w dobrym kierunku. Gramy coraz lepiej, ale potrzebujemy więcej czasu aby wszystkie elementy się odpowiednio zazębiły. Optymalna forma przyjdzie dopiero po po trzecim, czwartym meczu – dodaje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved