Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Trudna grupa Serbów

ME: Trudna grupa Serbów

Podczas zbliżających się Mistrzostwach Europy w Izmirze, męska reprezentacja Serbii będzie grała w ramach grupy D z drużynami Włoch, Bułgarii i Czech. O losowaniu dla portalu b92.net opowiada szkoleniowiec Plavih, Igor Kolaković.

Selekcjoner Serbów – Igor Kolaković przyznaje, że losowanie nie było szczęśliwe dla jego podopiecznych. – Pewnym jest, że grupy nie są rozlosowane proporcjonalnie. Czeka nas wiele ciężkich meczy. Myślę, że skupimy się najpierw na naszych meczach grupowych. Do każdego spotkania będziemy przygotowywać się indywidualnie. Później czekają nas prawdopodobnie mecze z Rosjanami, Finami i Holendrami.

Trzon zespołu z pewnością się nie zmieni, jedyną niewiadomą jest to czy na mistrzostwach zagra dotychczasowy kapitan – Nikola Grbić.Na ten moment najważniejsze jest to czy Nikola zdecyduje się grać dalej dla reprezentacji. Otrzymał powołanie, ale jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Jeśli chodzi o innych graczy to jestem na bieżąco w rozgrywkach klubowych i dobrze widzę kto zasługuje na grę w reprezentacji. Na pewno na mistrzostwach pojawi się kilku młodych i utalentowanych graczy, dla których będzie to debiut na arenie międzynarodowej. – wyjaśnia Kolaković.

Kadra Serbii ulega stopniowo odmłodzeniu, tak jak to ma miejsce w innych europejskich reprezentacjach. – Czas pokaże kto będzie w zespole a kto nie, bo planuję odmłodzenie składu. Reprezentacja Serbii zawsze miała przed sobą ambitne cele, w każdym meczu walczyła do końca. Wiem, że wiele zależy od tego czy spotka się odpowiednia grupa ludzi, ale mam nadzieję, że tak się stanie.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved