Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2009: Mamy z Polakami rachunki do wyrównania

ME 2009: Mamy z Polakami rachunki do wyrównania

Reprezentacja Niemiec w Mistrzostwach Europy 2009 w grupie A zmierzy się z Polakami, Francuzami i Turkami. Zarówno niemieccy zawodnicy, jak też działacze twierdzą, że nie będą to wcale łatwi przeciwnicy.

Günter Hamel, dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej stwierdził, że dla niemieckiego zespołu losowanie nie było przychylne: – To jest ciąg dalszy naszego pecha, którego mamy już od kilku lat. Dla nas to będzie wyzwanie, przetrwać w grupie, w której zagrają czołowe europejskie drużyny, jak Polska i Francja oraz gospodarz turnieju, Turcja. Turcję jednak, mimo statusu gospodarza uważam za najsłabszą.

Prezydent Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej, Werner von Moltke, podkreślił, że bardzo wymagającym przeciwnikiem będzie dla Niemców polski zespół: – Grupa jest do przejścia, nawet jeśli mamy tak trudnych rywali jak Polska, z którą wyraźnie przegraliśmy podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Ponieważ jednak aż trzy z czterech zespołów awansują do kolejnej rundy, uważam, że wyjdziemy z grupy.Rozgrywający niemieckiej reprezentacji, Simon Tischer, po losowaniu powiedział: – To jest bardzo interesująca, ale i trudna grupa. Granie przeciwko Turcji na jej terenie będzie przyjemnym doświadczeniem, ale nie będzie to łatwe spotkanie. Mimo to uważam, że musimy je wygrać. W przypadku meczów z pozostałymi dwoma klasowymi zespołami, Polską i Francją o naszej postawie zadecyduje forma dnia. Przeciwko Polsce w Pekinie nie zagraliśmy dobrze, mamy więc pewne rachunki do wyrównania. Francja po osiągnięciu kilku naprawdę dobrych wyników, w ostatnich latach grała nieco słabiej. Zespół ten jest jednak zawsze niebezpieczny.

Środowy bloku, Stefan Hubner podkreślił, jak wielką niewiadomą będą składy poszczególnych drużyn: – Jedynym zespołem, którego składu można być pewnym, jest Turcja. Jeśli chodzi o pozostałe drużyny, to trzeba poczekać, co przyniesie rok poolimpijski. Jednak są to dwa zespoły, grające na wysokim poziomie, z tradycją siatkarską i znanymi nazwiskami.

Francuski trener, Philippe Blain stwierdził, że rywale jego zespołu będą bardzo wymagający: – Jesteśmy w jednej z dwóch najsilniejszych grup. Nie będzie nam łatwo jej wygrać, na szczęście w kolejnej fazie nie spotkamy się z drużynami z grupy D. Obecnie w Europie nie ma łatwych przeciwników. Mistrzostwa Europy są trudniejszym turniejem niż mistrzostwa świata.

Autor tekstu: Natalia Lasoń (reprezentacja.net)

źródło: DVV, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved