Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: Bez siatkówki można żyć

Małgorzata Glinka-Mogentale: Bez siatkówki można żyć

- Minął już ponad miesiąc mojego całkowitego rozbratu z siatkówką i muszę stwierdzić, że mam jeszcze mniej czasu niż wtedy kiedy trenowałam i żyłam według wskazań siatkarskiego kalendarza – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale.

Jednak to był bardzo miły miesiąc, nadrabiam wszelkie zaległości, robię rzeczy na które przez czternaście lat kariery nie miałam czasu, ale niestety ten czas płynie teraz jeszcze szybciej. Po igrzskach olimpijskich w Pekinie pojechałam z mężem na cudowne wakacje na Sardynię, to były moje tak naprawdę pierwsze super wczasy, gdy trenowałam, nie było szans na taki spokojny odpoczynek – kontynuuje Małgosia.

Przez te 30 dni nie zatęskniła pani za siatkówką?(śmiech) Nie miałam na to czasu. Po wczasach na Sardynii ostro wzięłam się do pracy i pomagałam mężowi w przygotowywaniu wystawy na targach jubilerskich, które miały miejsce w miniony weekend w Warszawie. To było bardzo absorbujące i wyczerpujące, śmiało mogę powiedzieć, że mniej się męczyłam na boisku. Mogłam teraz więcej czasu poświęcić rodzicom, pomóc im w wielu sprawach.

Jubilerskie zajęcie, czy to jeden z pomysłów na życie?

Nie, to jest praca i pasja mojego męża, Roberto jest projektantem wnętrz, ma w sobie duszę artystyczną. Uczy się od najlepszych, właściciel wziął go pod swoje skrzydła i traktuje jak syna, którego nie miał, a Roberto mu się odwdzięcza. Natomiast ja – traktuję to wyzwanie jako nowe doświadczenie. Bawię się i poznaję coś nowego, nigdy nie bałam się wyzwań.

Na czym jeszcze chce się pani skupić?

Mam spore zaległości językowe, zamierzam nauczyć się porządnie hiszpańskiego, który tak naprawdę znam tylko od strony pojęć siatkarskich, chcę również podkształcić się w języku angielskim i poznać tajniki programów komputerowych. Na to nigdy nie miałam czasu.

* Rozmawiała Małgorzata Gotowiec

* Więcej w serwisie reprezentacja.net oraz w „Sporcie”

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved