Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Przed meczem SMS Sosnowiec – Piast Szczecin

I liga: Przed meczem SMS Sosnowiec – Piast Szczecin

fot. archiwum

Po dwóch przegranych siatkarki Piasta pojechały do... szkoły. - Wierzymy w to, że nie po naukę, ale po pewne trzy punkty - powiedziała przed meczem z SMS-em Sosnowiec, Anna Szydełko.

Po tak złym początku sezonu nie możemy już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Dla nas każdy kolejny mecz będzie z gatunku tych o życie. Dobrze, że w tygodniu udało nam się wygrać z Kopenickerem Berlin. Wprawdzie to był tylko sparing, ale pozwolił nam się odbudować – dodaje środkowa szczecińskiego zespołu.

Szydełko doskonale zna halę w Sosnowcu, ponieważ spędziła tam dwa lata. – Do SMS trafiłam w sezonie 1995/96. Można powiedzieć, że przecierałam tam szlaki, bo byłam pierwszym rocznikiem w szkole. Razem ze mną uczyły się jeszcze Dorota Urbaniak obecnie Burdzel , Agata Karczmarzewska oraz Basia Pikoń . Trudno więc powiedzieć, że stanowiłyśmy liczną klasę – śmieje się zawodniczka PRO KON STAL Piasta. – Jak wspominam tamte lata? Pamiętam, że trudno mi było znaleźć trochę wolnego czasu między treningami, nauką i posiłkami – mówi.

Jeszcze kilka lat temu Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu była prawdziwą kuźnią talentów. To właśnie tam do wielkiej kariery startowały m.in. późniejsze mistrzynie Europy, Agata Mróz, Katarzyna Skowrońska, Izabela Bełcik, Natalia Bamber czy Sylwia Pycia . – Pamiętam, że z każdego rocznika kilka dziewczyn trafiało do ekstraklasy. Teraz tak nie jest i prawdę mówiąc nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Może w szkole nie ma już takiego rygoru, co kiedyś – dodaje z uśmiechem Szydełko.SO obecnym zespole trudno mi coś powiedzieć, ponieważ kadra SMS nieustannie się zmienia. Wiem za to, że my nie możemy już sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. W sobotę musimy zagrać maksymalnie skoncentrowane i zmobilizowane. Ten mecz po prostu trzeba wygrać! – kończy środkowa PRO KON STAL Piasta.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved