Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Honory dla Leandro Vissotto Nevesa

Honory dla Leandro Vissotto Nevesa

Reprezentant Brazylii - Leandro Vissotto Neves, został najlepiej punktującym zawodnikiem oraz najlepszym atakującym w Serie A, w sezonie 2007/08. Nagrodę Andrieja Kuzniecowa z tego tytułu, otrzyma Brazylijczyk przed niedzielnym meczem Trento Volley z Antonvenetta Padova.

W poprzednim sezonie Leandro Vissotto Neves reprezentowal barwy zespołu Prisma Taranto. Zespół z Taranto utrzymał się ostatecznie w Serie A, a główna w tym zasługa znakomitego reprezentanta Brazylii, który został najlepiej punktującym zawodnikem oraz najlepszym atakującym w Serie A, w sezonie 2007/08. W przerwie pomiędzy sezonami brazylijski siatkarz podpisał kontrakt z zespołem mistrza Włoch – Itas Diatec Trentino, gdzie zajmie w podstawowym składzie miejsce świetnego Bułgara – Vlado Nikolova.

Ze względu na powołanie do reprezentacji Brazylii na Puchar Ameryki (Brazylijczycy wywalczyli tam srebrny medal, ulegając w finale Kubańczykom), Leandro Vissotto nie grał w inauguracyjnym meczu sezonu 2008/09 swojego nowego zespołu. W drugiej kolejce, przed własną publicznością, w Trentino, mistrzowie Włoch podejmować będą w niedzielę, 12 października, drużynę Antonvenetta Padova. Będzie to idealna okazja, aby nowemu zawodnikowi Itasu wręczyć wyróżnienia za osiągnięcia w minionym sezonie. Przypomnijmy, że tradycyjnie już najlepszy atakujący sezonu ligowego w Serie A, otrzymuje Nagrodę Andrieja Kuzniecowa.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved