Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Dubaj: Polskie pary już poza turniejem

WT Dubaj: Polskie pary już poza turniejem

Popołudniowa sesja meczowa, w której zagrały dwa polskie duety, mimo porażek obydwu par w pierwszych setach, była szczęśliwa. Ale następna runda, która zaczęła się o 19.00 czasu polskiego, przyniosła naszym drużynom dwie porażki.

Dwie polskie pary męskie na turnieju WT w Dubaju zaczęły dzisiejsze zmagania od fazy, w której porażka oznaczałaby sklasyfikowanie na siedemnastym miejscu. Pierwsi swój mecz rozegrali Kądzioła i Szałankiewicz, którzy napędzili stracha polskim kibicom przegrywając pierwszego seta do 16. Później jednak nasz duet okazał się lepszy od Łotyszy i zwyciężył w dwóch kolejnych odsłonach do 17 i 10.

Kądzioła/Szałankiewicz – Samoilovs/Sorokins 2:1(16:21, 21:17, 15:10)

Godzinę później do rywalizacji stanęła para Fijałek/Prudel, która zmierzyła się parą austriacką Berger/Nowotny i podobnie jak młodsi koledzy przegrali inauguracyjną odsłonę tego spotkania, ale też wzorem poprzedników w dwóch kolejnych byli wyraźnie lepsi.

Berger/Nowotny – Fijałek/Prudel 1:2

(21:18, 15:21, 10:15)


Obie polskie pary awansowały zatem do dalszej fazy turnieju. Tym razem para Kądzioła/Szałankiewicz trafiła na duet z Kazachstanu, który jak się okazało poradził sobie z naszymi reprezentantami szybko, łatwo i przyjemnie w niespełna trzy kwadranse. Porażka na tym etapie rozgrywek oznaczała koniec występów Polaków i trzynaste miejsce w turnieju.

Kądzioła/Szałankiewicz – Kulinich-Dyachenko 0:2

(14:21, 13:21)

Nieco więcej walki było w meczu tej samej fazy turnieju, w którym spotkali się Fijałek i Prudel z parą Gabathuler/Wenger. Polska para wygrała pierwszego seta dość wyraźnie. Druga partia po końcówce na przewagi padła jednak łupem Szwajcarów, podobnie jak tie-break, czego efektem jest koniec występów polskiej pary w Dubaju i klasyfikacja, podobnie jak pary Kądzioła/Szałankiewicz, na trzynastym miejscu.

Fijalek/Prudel – Gabathuler-Wenger 1:2

(21:16, 20:22, 12:15)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved