Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Gwardia musi się wzmocnić

Impel Gwardia musi się wzmocnić

fot. archiwum

Zespół Impel Gwardii Wrocław już za tydzień rozpoczyna sezon w PlusLidze Kobiet. Najpewniej czeka go ciężka walka o utrzymanie. W tej sytuacji konieczne jest wzmocnienie składu jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.

Gwardia byłaby teraz w komfortowej sytuacji, gdyby latem z klubu nie odeszła reprezentacyjna atakująca Joanna Kaczor . Siatkarka skorzystała jednak z korzystnej finansowo oferty i w nowym sezonie zagra w barwach mistrza Polski Muszynianki Muszyna. – Oby w przyszłości nasze zawodniczki nie musiały wyjeżdżać do lasu bądź w góry, a mogły grać właśnie we Wrocławiu – w takich słowach najwyraźniej nawiązuje do transferu Kaczor trener gwardzistek Rafał Błaszczyk . – Na razie nie chciałbym jednak przesądzać, że będziemy się bronić przed spadkiem. Mamy zamiar walczyć i sprawić niejedną niespodziankę – dodaje.

 

Tak naprawdę największym problemem Impelu Gwardii jest brak atakującej (z konieczności na tej pozycji zagra Agnieszka Starzyk ) i zaledwie 11-osobowa kadra… 

Mam nadzieję, że ten zespół będzie mocniejszy – mówi trener Błaszczyk. – Do końca pierwszej rundy mamy czas na przeprowadzanie transferów, które wydają się niezbędne. W ubiegłym sezonie, gdy graliśmy w I lidze, miałem do dyspozycji 14 siatkarek, teraz mam zaledwie 11. Nie mogę zatem nawet normalnie prowadzić ćwiczeń, nie mówiąc już o meczach. 12-osobowy skład to niezbędne minimum.

 

Oczywiście optymalnie byłoby, gdyby do Gwardii powróciły w przerwie letniej zawodniczki, które u nas zaczynały karierę bądź rozwinęły skrzydła – mówi prezes sekcji siatkarek Jacek Grabowski . – Mam tu na myśli Anię Barańską i Natalię Bamber . Z nimi oraz Asią Kaczor w składzie walczylibyśmy o medal. A trener Błaszczyk mógłby powiedzieć, że celem przed jego zespołem jest mistrzostwo Polski.

 

Na razie rzeczywistość jest brutalna i Gwardii po prostu nie stać na te zawodniczki, na szczęście pieniądze od sponsora strategicznego, grupy Impel, wykluczyły najczarniejszy ze scenariuszy, czyli problemy finansowe już na starcie ligi. Teraz wrocławski klub właściwie nie ma wyjścia i wartościowej siatkarki musi szukać za granicą, bo na krajowym rynku nie ma już szans na transfery.

 

Tymczasem jest już także przesądzone, że swoje mecze siatkarki Impelu Gwardii będą rozgrywały w hali Orbita. – Miasto zgodziło się na całkowitą refundację kosztów związanych z wynajmem obiektu – cieszy się Grabowski. Ale jest jeden niekorzystny aspekt całej sprawy. Spółka Spartan zarządzająca Orbitą wcześniej wynajęła halę na imprezy komercyjne, których terminy zbiegły się z niektórymi spotkaniami gwardzistek. – Na razie robimy wszystko, by jednak zaliczyć te spotkania we Wrocławiu. Przełożyliśmy już mecz z Gedanią na 30 października, a w ostateczności jeden, dwa mecze rozegramy poza Wrocławiem. Ale to ostateczność – zaznacza Grabowski.

 

Impel Gwardia zainauguruje sezon w niedzielę 19 października o godz. 15. Jej rywalem będzie Muszynianka Fakro Muszyna. Spotkanie rozegrane zostanie w hali Orbita.

 

autor tekstu: Jakub Michalak, Gazeta Wyborcza Wrocław

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved