Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALS: Powerade Team będzie bronić tytuły mistrza

ALS: Powerade Team będzie bronić tytuły mistrza

W miniony piątek wyłoniono zwycięzcę Amatorskiej Ligi Siatkówki w Częstochowie w sezonie 2007/08. W finale, po raz kolejny, spotkały się drużyny Powerade Team i Liga Miejska Częstochowa.

Tylko w pierwszym secie rewanżowego spotkania zawodnicy z Ligi dotrzymywali kroku zespołowi spod znaku „energetycznego napoju”. Po długiej wakacyjnej przerwie widać było wiele niedokładności w grze obu zespołów, a kluczowym elementem była mocna zagrywka z obu stron. W zespole Powerade skuteczną zagrywką nękał rywali Marcin Tarka, a Liga Miejska próbowała odpowiedzieć atomowymi zagrywkami Dariusza Parkitnego – na co dzień trenera drugoligowego zespołu Czarni Rząśnia. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla Powerade. W drugim secie wiele niedokładności w grze w polu Ligi i dobry blok po stronie Powerade Team pozbawił Ligę Miejską złotego medalu. Set zakończył się wynikiem 25:17.

Powarade Team – Liga Miejska 2:0

(25:23, 25:17)

Składy:

Powerade Team: Piotr Owczarek, Bartosz Owczarek, Jacek Owczarek, Szymon Stefaniak, Marcin Tarka, Mariusz Konieczek, Roman Bajor, Mariusz Krawczyk, Tomasz Pilarski, Przemysław Miodek, Sebastian Siwek, Paweł Kapica

Liga Miejska: Dariusz Parkitny, Marek Stępniak, Jakub Kuziorowicz,

Rafał Pośpiech, Robert Koper, Bartosz Matuszczak, Grzegorz Kaczmarzyk, Rafał Nowak, Piotr Stachura, Jacek Kowalczyk, Tomasz Pyś

Na uwagę zasługuje tegoroczne zainteresowanie rozgrywkami w Częstochowie. Do zmagań zgłosiły się 32 drużyny, podzielone na 3 ligi. Rozgrywki rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Więcej informacji na www.siatkowka.iplus.com.pl