Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour nadal w Jabłonkach

World Tour nadal w Jabłonkach

Wiadomość ta z pewnością ucieszy miłośników siatkówki plażowej, która z roku na rok robi się coraz bardziej popularna. W ciągu najbliższych czterech lat do Starych Jabłonek, małej wsi położonej pod Ostródą, nadal przyjeżdżać będą najlepsi siatkarze i siatkarki z całego świata

Uczestnicy walczą nie tylko o punkty w turniejach z cyklu World Tour, ale także o niemałe nagrody pieniężne. W minionych dniach organizatorzy Mazury Open przedłużyli umowę z władzami FIVB (Światowej Federacji Siatkówki), która wygasała w tym roku. Już pod koniec tygodnia dowiemy się, w jakim terminie możemy spodziewać się rywalizacji na piaszczystych boiskach w regionie. Z pierwszych doniesień wynika, że rozgrywane będą w dniach od 21 do 26 lipca, choć jeszcze wszystko może się zmienić.

Władze FIVB zmagania mogą przesunąć także o tydzień wcześniej – mówi Tomasz Dowgiałło, dyrektor sportowy imprezy. – Podczas spotkania w Lozannie staraliśmy się zrobić wszystko, żeby nasze turnieje zawsze odbywały się właśnie w lipcu. Oczywiście mówię o rywalizacji zarówno kobiet i mężczyzn.Jest wielce prawdopodobne, że w tym roku po raz pierwszy w Starych Jabłonkach odbędzie sportowa impreza pod nazwą Grand Slam. Oznacza to, że do walki staną jedynie 32 najlepsze pary, a rywalizować będą o zdwojoną liczbę punktów i większą pulę nagród.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Szwajcarii podsumowano także miniony sezon World Tour i trzeba przyznać, że po raz kolejny jest się czym pochwalić. Turniej w Polsce ponownie znalazł się bowiem w ścisłej czołówce najlepiej zorganizowanych imprez tego typu.

W niedalekiej przyszłości być może wokół hotelu Anders odbędą się także mistrzostwa świata. Raczej nie ma szans na przeprowadzenie zawodów za trzy lata, ponieważ chrapkę na nie mają także Włosi. Dlatego wchodzi tutaj w rachubę dopiero rok 2013.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved