Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Semen Połtawski: Dante nie ma słabych punktów

Semen Połtawski: Dante nie ma słabych punktów

Atakujący reprezentacji Rosji i moskiewskiego Dynama, Semen Połtawski, tuż przed hitem 2. kolejki Superligi z Iskrą Odicowo uważa, że przyjście do zespołu Brazylijczyka Dante znacznie wzmocniło zespół ze stolicy.

Do tej pory nikt jeszcze nie widział Dynama z Dante w składzie – cytuje słowa Semena Połtawskiego Sport-Ekspress. – Wierzę, że Brazylijczyk znacznie wzmocni zespół, przede wszystkim w przyjęciu. Sądząc po tym, jak pracuje na treningach, Dante nie przyjechał do Rosji na wakacje. I już w meczu z Iskrą wszyscy będą mogli zobaczyć, że to wielki zawodnik.

Semen Połtawski twierdzi, że rozmawiał z Dante o powodach słabszej postawy reprezentacji Brazylii w 2008 roku. – Jego zdaniem Brazylia pojechała na Igrzyska Olimpijskie zbyt zmęczona. Trener Bernadinho przesadził z obciążeniami. Wcześniej drużyna trenowała po pięć godzin dziennie, nagle z tego zrobiło się siedem. Kiedy to usłyszałem, od razu przypomniał mi się Zoran Gaijć. Przy nim w reprezentacji Rosji bywało nawet gorzej. Dante nie chciał mi wierzyć. Sądził, że od Bernadinho nie ma już gorszego kata.Przed Dynamem teraz ważny mecz z Iskrą Odińcowo, w której występuje kolega z reprezentacji Dantego, Giba. – Do tego meczu podchodzimy spokojnie, to tylko mecz kolejki – mówi Połtawski. – Nawet nie najważniejszy w całym sezonie, czy nawet pierwszej rundzie. Jeśli chodzi o mój konflikt z Gajicem, to już przeszłość. Nigdy nie żywiłem do niego urazu jako człowieka, tylko jako trenera. Jeśli chodzi o Gibę, to zeszły sezon otworzył nam oczy – Giba to klasowy zawodnik, ale nic więcej. Co innego Dante – według mnie on nie ma słabych punktów.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved