Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Przemysław Iwańczyk ujawnia kulisy raportu Marco Bonitty

Przemysław Iwańczyk ujawnia kulisy raportu Marco Bonitty

- Razem z Marcinem Lepą, dziennikarzem Polsatu Sport, dotarliśmy do raportu, jaki Marco Bonitta, były trener polskich siatkarek, wysłał do Polskiego Związku Piłki Siatkowej - napisał na swoim blogu dziennikarz, Przemysław Iwańczyk.

Przemysław Iwańczyk przedstawił na swoim blogu najciekawsze fragmenty tego raportu. Więcej będzie można przeczytać w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” oraz wkrótce w Polsacie.

Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty:(…) Turniej kwalifikacyjny w Japonii wykazał niektóre problemy drużyny rozbitej na dwie grupy. Nie tylko na boisku, ale w moim mniemaniu także w relacjach interpersonalnych. Wiele zawodniczek skupiło się bowiem na swojej przyszłości, a w małym stopniu na rzeczywistych potrzebach drużyny. (…)

(…) Przy wyborze drużyny na igrzyska decyduję się zaryzykować i stawiam na wysoki skład z Glinką, Podolec oraz Skowrońską, dając przy okazji szanse na występy także Kaczor i Barańskiej. Wśród środkowych Gajgał okazuje wielką motywację i przekonuje mnie w ten sposób, aby zabrać ją w miejsce Dziękiewicz. Turnieje w Rosji i Serbii utwierdzają mnie, że wybór którego dokonałem, jeśli nawet ryzykowny, był słuszny. Drużyna gra dobrze, na poziomie Rosji, a kończy cykl wygrywając 3:0 z Serbią.

Wylatujemy do Chin, mając zaplanowane kolejne dwa sparingi – jeden ponownie z Serbią, a drugi z Brazylią na dwa dni przed otwarciem igrzysk. Drużyna okazuje odpowiednią koncentrację, ale niestety podczas ostatniego meczu towarzyskiego Barańska ponownie skupia się na indywidualnej postawie, co jest źródłem nerwowej atmosfery w drużynie, zwłaszcza u Glinki. W mojej opinii, mimo że wielokrotnie próbowałem tłumaczyć zawodniczce jak różna jest gra w reprezentacji od występów w klubie, Barańska nie akceptuje roli rezerwowej (…).

źródło: iwanczyk.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved