Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Dubaj: Polskę reprezentują trzy pary

WT Dubaj: Polskę reprezentują trzy pary

W Polsce za oknami szaro i zimno, a w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Dubaju siatkarze i siatkarki plażowe grają w turnieju z cyklu Swatch FIVB World Tour. Polskę reprezentują trzy pary.

W turnieju żeńskim grają Monika Brzostek i Karolina Sowała. Rozpoczęły one zmagania od kwalifikacji, w których szczęśliwie trafiły na wolny los i automatycznie awansowały do rundy głównej.

W I rundzie zagrały dziś po południu z parą Keizer/Van Iersel z Holandii. Młode holenderki rozstawione są w turnieju znacznie wyżej niż Polki – na 9. miejscu.Brzostek i Sowała walczyły zacięcie w Holenderkami szczególnie w pierwszej partii, w której mało brakło, aby sprawiły niespodziankę. O zwycięzcy zadecydowała bowiem walka na przewagi. Ostatecznie jednak triumfowały Keizer/Van Iersel. Holenderki pełne optymizmu, a zarazem skutecznie rozpoczęły drugą partię. Wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Brzostek i Sowała nie mogły w tym secie znaleźć pomysłu na odrobienie strat i przegrały do 15. Walczą jednak dalej w turnieju o jak najlepszą pozycję. Jeszcze dziś zagrają z parą z Włoch Momoli/Gioria.

Keizer/Van Iersel – Brzostek/Sowała 2:0

(22:20, 21:15)

W turnieju męskim mamy dwie ekipy – grają Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Ci pierwsi rozpoczęli turniej od kwalifikacji. W pierwszej rundzie trafili na wolny los, zaś w drugiej pokonali Japończyków Suzuki/Inoue.

Kądzioła/Szałankiewicz – Suzuki/Inoue 2:0

(21:15, 21:13)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zagrają od razu w turnieju głównym. W pierwszej rundzie zmierzą się z parą brazylijską Benjamin/Hevaldo, rozstawioną z numerem 15. Przypomnijmy, że Polacy rozstawieni zostali w numerem 18., zatem mecz powinien być wyrównany.

O wynikach polskich par na turnieju w Dubaju będziemy informować na bieżąco.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved